رئیس سازمان بهزیستی کشور؛

نگهداری از 11 هزار سالمند در 300 مرکز سالمندی بهزیستی/سونامی سالمندی در راه است

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به لزوم تکریم سالمندان و مراقبت از آن ها گفت: در حال حاضر 11 هزار سالمند در 300 مرکز سالمندی بهزیستی کشور نگهداری می شوند.
وحید قبادی دانا در سفر یکروزه خود به یزد در آیین افتتاح مرکز سالمندان قیومی ابرکوه اظهار داشت: مراکز شبانه روزی نگهداری از سالمندان به عنوان قطعه ای از بهشت روی زمین است.
وی با تبریک به مناسبت روز مادر با بیان اینکه مادران در مراکز سالمندی هم نگران فرزندان خود هستند و به من توصیه می کنند مراقب فرزندانشان باشم یا به وضعیت کسب و کار فرزندشان رسیدگی کنم ادامه داد: آنچه که بندگان خدا در ذات وجود خداوند می بینند در وجود مادران نیز تبلور یافته است.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه شرایط خاصی به وجود می آید و سالمندان تنها می مانند گفت: مراکز سالمندی شبانه روزی مأمن سالمندان است که در حال حاضر در بیش از 300 مرکز از 11 هزار سالمند مراقبت می شود.
وی با بیان اینکه سالمندان در این مراکز نگهداری باز هم احساس تنهایی و افسردگی می کنند ادامه داد: حضور سالمندان در خانه های کوچک سالمندی می تواند بخشی از این مشکل را حل کند چراکه در طول روز می توانند مانند یک خانواده در کنار هم زندگی کنند و حتی کارهای منزل را در این مکان انجام دهند و تقویت روحیه شوند.
قبادی دانا اضافه کرد: اثبات شده است که نگهداری سالمندان در خانه های کوچک سالمندی می تواند در تقویت روحیه نشاط و شادابی مؤثر باشد عنوان کرد: در گذشته نیز مراکزی با عنوان یتیم خانه داشتیم که آسیب ها و آفت هایی داشت اما با الگو قرار دادن مراکز شبه خانواده، کودکان نیز در درون این خانه ها با مربی خود زندگی می کنند و با حس خوبی که پیدا می کنند به شکل خانواده در کنار هم خواهند بود.
وی همچنین با اشاره به شرایط دشوار سالمندان و وجود بیماری ها و کهولت سن تصریح کرد: با این حال وجود سرای سالمندان نیز ضروری است چون سالمندان به مراقبت های ویژه نیاز دارند و لازم است کسانی باشند تا امورات آن ها را انجام داده و از آن ها مراقبت کنند.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: امید است شرایطی پیش بیاید و خانواده ها اجازه ندهند که سالمندی از خانواده جدا شود و در خانه های سالمندان مورد نگه داری و مراقب قرار گیرد و این برکات را در خانه های خود حفظ و مراقبت کنند.
وی با اشاره به نقش خیّران در انجام خدمات بهزیستی عنوان کرد: در آینده نزدیک با سونامی سالمندی مواجه خواهیم بود و جامعه ما به سمت سالمندی پیش خواهد رفت لذا لازم است برنامه ریزی ها به سمتی پیش برود که با آینده نگری آماده باشیم.
قبادی دانا مجموعه بهزیستی را مجموعه ای متشکل از خیّرانی دانست که با سازمان های مردم نهاد و سایر مراکز فعال برای ارائه خدمات به نیازمندان و افراد تحت حمایت کمک می کنند.
وی عنوان کرد: بیش از 40 هزار مرکز فعالیتی در سراسر کشور در حوزه بهزیستی فعال است و سازمان بهزیستی به عنوان حلقه واسط بستری را فراهم می کند تا مردم به مردم کمک کنند و امید است مجموعه این فعالیت ها موجب خشنودی خدای متعال باشد.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مشکلات حوزه بهزیستی انبوه و متعدد است گفت: یکی از مشکلات ما اعتباری است و با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده ها به ویژه آن هایی که حتی یک معلول دارند در تامین هزینه ها دچار بحران هستند و لازم است با همبستگی ملی و مشارکت خیّران در رفع مشکلات این قشر از جامعه برآییم.


تاریخ ثبت :1397/12/08


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه