کلنگ احداث مرکز روزانه سالمندان بهار در یزد به زمین زده شد

کلنگ احداث مرکز روزانه سالمندان بهار در محمودآباد یزد همزمان با میلاد حضرت مهدی (عج) به زمین زده شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد؛ مدیرکل بهزیستی در آیین کلنگ زنی این مرکز گفت: زمین این مرکز با مساحت 297 متر همچنین هزینه ساخت آن از محل خیری تامین شده است.
دکتر جلیل عفتی هدف از راه اندازی مراکز روزانه سالمندی را فراهم کردن زمینه حضور سالمندان در کنار خانواده دانست و اظهار داشت: این مراکز باعث می شوند ضمن دریافت خدمات توانبخشی، مراقبتی به صورت روزانه از خانواده نیز دور نشوند.
وی افزود: در مراکز روزانه سالمندی، سالمندان در حالی که با خانواده‌های خود زندگی می‌کنند، ساعاتی از روز را در این مراکز حضور یافته و علاوه بر دریافت خدمات توانبخشی، کاردرمانی، آموزشی به انجام فعالیت‌های مختلف بپردازند.
دکتر عفتی تعداد سالمندان را 100 هزار نفر برابر 9.3 درصد جمعیت استان ذکر کرد و گفت: این عدد هشت‌صدم درصد از میانگین کشوری بیشتر است.
وی با بیان اینکه ۱۰ درصد جمعیت استان یزد را سالمندان تشکیل می‌دهند، افزود: بر اساس آمارها تعداد سالخوردگان شهری استان یزد بیشتر از روستاهاست
گفتنی است؛ مرکز روزانه سالمندان بهار در منطقه محمودآباد یزد هم اکنون به ارائه خدمات توانبخشی، کاردرمانی، آموزشی به  50 سالمند می پردازد.
در مراسم کلنگ زنی این مرکز حجه الاسلام سیدعلیرضا حیدری، سفید رئیس شورای شهر یزد، دکتر عفتی مدیرکل بهزیستی استان یزد و جمعی از معتمدین محلی حضور داشتند.


تاریخ ثبت :1398/02/02


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه