کارشناس پیشگیری از معلولیت های بهزیستی استان یزد؛

هدف بهزیستی شناسایی خانواده های دارای فرزند معلول ژنتیکی است

کارشناس پیشگیری از معلولیت های بهزیستی استان یزد گفت: هدف بهزیستی شناسایی خانواده های دارای فرزند دارای معلولیت ژنتیکی است که پرونده مشاوره ژنتیک ندارند و سعی می کنیم در کل استان این شناسایی را به بهترین نحو ممکن انجام دهیم.
سعیده مظفری با اعلام این نکته که طرح غربالگری ژنتیک از شهریور 95 در تمامی شهرستان ها استان اجرا شد گفت: در این سال بهزیستی تقریباً کل استان را پوشش داده  به نحوی که بالای 85% زوج ها تحت پوشش قرار گرفتند.
وی افزود: در سال 96 نیز پوشش طرح تا 95% بوده است و این در حالی است که از اواسط سال 97 به دلیل قانون برنامه ششم توسعه که این کار به دانشگاه و وزارت بهداشت سپرده شد این مراجعات کمتر شده به نحوی که دو شهرستان تفت و ابرکوه اصلاً ارجاعی ندارند.
وی افزود: در بقیه شهرستان ها هم تعداد ارجاعات خیلی کم شده و فقط در شهرستان میبد و اردکان به قوت خود باقیست و ارجاع بالایی دارند.
وی در ادامه با اشاره به طرح غربالگری دانش آموزی برای دختران  در مدارس گفت: طرح غربالگری دانش آموزی هر سال 2هزار  مورد بوده است و این در حالی است که در سال تحصیلی 98-97 ، تعداد 4 هزار نفر یعنی دو برابر سال های قبل در طرح مذکور شرکت نموده اند.


تاریخ ثبت :1398/02/10


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه