بهره‌مندي 320 زوج اردكاني از خدمات مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج

ريیس اداره بهزیستی اردکان اظهار كرد: بهزیستی یکی از سازمان‌های فعال در حوزه سلامت اقشار مختلف جامعه به ویژه معلولان و سالمندان است که بسیاری از این خدمات در جامعه شناخته شده نیست.
«حمیدرضا پایدارفر» خدماتی همچون غربالگری شنوایی نوزادان، اجرای طرح پیشگیری از آمبلیوپی (تنبلی چشم) کودکان 3 تا 6 ساله شهرستان، اجرای طرح پیشگیری از معلولیت‌ها برای 1842 نفر از دانش‌آموزان مقاطع دهم و یازدهم مدارس، درمان و بازتوانی معتادان، ارایه خدمات درمانی و توانبخشی به معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن، اجرای طرح مراقبین و ارائه خدمات طرح ویزیت در منزل را از مهمترین فعالیت‌های حوزه سلامت بهزیستی در سال گذشته عنوان کرد.
وي از ديگر اين اقدامات را ارائه بیمه خدمات درمانی به بیش 730 نفر از جامعه هدف و برگزاری دوره‌های آموزشی آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها، آموزش پيشگيري از اعتياد، آموزش مهارت‌هاي زندگي، آموزش خانواده و آموزش پیش از ازدواج ویژه عموم شهروندان ذكر كرد.
پايدارفر همچنين عنوان كرد:  در سال گذشته تعداد سه هزار و 500 نفر از کودکان سه تا شش سال شهرستان از نظر تنبلی چشم مورد بررسی قرار گرفتند که از این تعداد 350 نفر با شک به این بیماری و برای پیشگیری از تنبلی چشم به متخصصان ارجاع شده‌اند.
وی افزود: تمام نوزادان متولد شده در سال گذشته از نظر شنوایی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.
پایدارفر با بیان این که هزینه های پیشگیری به مراتب کمتر از هزینه‌های درمان است و بیشتر بیماری‌های ژنتیکی قابل پیشگیری و کنترل است، ادامه داد: پارسال 320 زوج از خدمات مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج  بهزیستی بهره‌مند شدند که از این تعداد 127 زوج با شک به معلوليت ژنتيكي به مراکز مشاوره ارجاع شده‌اند.
وی تعداد افراد زیر پوشش طرح مراقبین را 45 نفر و تعداد افراد زیرپوشش طرح ویزیت در منزل را 115 نفر عنوان كرد و افزود: که در این طرح انواع خدمات پزشکی، پرستاری، توانبخشی و مشاوره‌ای در منزل و بر بالین بیماران و معلولان و سالمندان به آنها ارائه می‌شود.
ريیس بهزیستی اردکان یادآور شد: بهزیستی اردکان خدمات پیشگیرانه، حمایتی، توانبخشی و توانمندسازی خود را از طریق 16 مهد کودک، 11 مرکز توانبخشی روزانه و شبانه‌روزی و ویزیت در منزل، 10 موسسه فعال در حوزه پیشگیری و چهار موسسه خیریه همکار به 2500 نفر از معلولان و خانواده‌های نیازمند ارائه می‌کند.


تاریخ ثبت :1398/02/10


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه