همزمان با گرامیداشت روز روانشناس و مشاوره؛

پیشکسوتان حوزه روانشناسی تقدیر شدند

همزمان با گرامیداشت روز روانشناس و مشاوره با شعار «پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی و مشارکت در مدیریت بحران» طی مراسمی از دو پیشکسوت این حوزه تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد؛ مدیرکل بهزیستی استان در مراسم گرامیداشت روز روانشناس و مشاوره گفت: یکی از ارکان تشکیل دهنده سازمان بهزیستی شما مشاوران و روانشناسان عزیز هستید به نحوی که خدمات و زحمات شما در عرصه های مختلف مورد استفاده جامعه هست و همان گونه که فعالیت های سازمان بهزیستی گسترده هست زحمات شما عزیزان هم گسترده خواهد بود.
 وی افزود: در حال حاضر مردم، مراکز مشاوره و خدمات روانشناختی را می شناسند و این خدمات قابل ارائه را درک می کنند.
دکتر عفتی گفت: در دنیای غریب امروز که که صدها موضوع و مسئله سلامت جامعه و سلامت ذهن انسان ها و فرزندان را تهدید می کند ما چگونه می توانیم سلامت جامعه را حفظ کنیم و این به واسطه زحماتی است که شما عزیزان به عنوان  مهدهای کودک، دانشگاهها، مراکز مشاوره و ... نقش خود را بهترین نحو اجرا می کنید.
مدیرکل بهزیستی استان یزد عنوان کرد: ما آمادگی حل مشکلاتی که فراروی جامعه و جوانان قرار دارد را نداریم. فرزندان ما نیز توانمندی ها و مهارت های لازم و کافی را کسب نکرده اند و در حال حاضر در مقابل مسائل و مشکلات آسیب پذیر شده اند.
وی افزود حداقل وظیفه سازمان بهزیستی این است که روی مفهوم مشاور و مشاوره کار کند و سنگ بنایی را بگذارد که مردم بتوانند از این موضوع کمک بگیرند.
دکتر عفتی با اشاره به این که خیلی از موضوعات و آسیب ها متوجه سازمان بهزیستی است عنوان کرد: رویکرد ما کاملاً مشخص است و با زحماتی که در استان طی سال ها کشیده شده و خدماتی که در این عرصه داده شده باعث شده مردم خدمات مشاوره و روانشناسی را بشناسند و بدانند که چگونه از این خدمات استفاده کنند.
وی گفت: برای ما اهمیتی ندارد که افرادی مدعی شوند که چرا سازمان بهزیستی ورود کرده است، چون ما در خصوص آسیب های اجتماعی وظیفه داریم که خدمات خود را به جامعه ارائه کنیم و سطح مصونیّت جامعه خود را ارتقاء ببخشیم به نحوی که آسیب ها کمتر بتواند جامعه و خانواده را تهدید کند.
وی با اشاره به این نکته که مرحله اول دادن آگاهی هست عنوان کرد: تمرین کردن و ممارست باعث ایجاد مهارت می شود و انشالله که بتوانیم در نظام آموزشی فرزندان خود را پرورش دهیم و مهارت آموزی کنیم که به صرف دادن اطلاعات و تئوری قادر به این مهم نخواهیم بود.
مدیرکل بهزیستی استان یزد اعلام کرد: ما در سازمان بهزیستی آمادگی خود را به هر صورت در قالب ها و شیوه های مختلف که یکی از آن ها دادن مجوزهایی است که از سوی سازمان بهزیستی صادر می شود و از جمله مواردی که می توان اشاره کرد همان آموزش های ازدواج و دانشنامه ازدواج است که سعی کرده ایم از طریق آن حداقل های لازم را به فرزندان خود بیاموزیم و به نحوی تا حدی از آسیب ها پیشگیری کنیم.
این مقام مسئول در پایان افزود: بخشی از سلامتی که شاید امروز در مفاهیم سلامتی کمتر مورد توجه قرار گیرد بعد روح و روان و سلامت اجتماعی است که ما سعی کرده ایم با استفاده از همین امکانات و توانمندی نقش خود را در اصلاح جامعه ایفاء نماییم.
گفتنی است: سید داود هاشمی زاده و ناصر حکمت نیا دو پیشکسوت حوزه روانشناسی و مشاوره استان یزد هستند که در این مراسم تجلیل شدند.


تاریخ ثبت :1398/02/14


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه