مدیرکل بهزیستی استان یزد :

مرکز تحقیقات ژنتیک میبد با هدف پیشگیری از معلولیت ها در شهرستان میبدشروع به فعالیت کرد

دکتر جلیل عفتی در جلسه شورای اداری شهرستان میبد که با حضور آیت‌الله اعرافی رییس حوزه‌های علمیه کشور، محمدعلی طالبی استاندار یزد و جمعی از مدیران کل استان و مسئولان شهرستان میبد در مصلای آیت‌الله اعرافی برگزار شد با اشاره به همکاری بسیار خوب امام جمعه شهرستان،  مسئولان و خیران شهرستان میبد با سازمان بهزیستی، اظهار داشـت: شهرستان میبد همواره در همکاری برای خدمات‌رسانی به جامعه هدف بهزیستی پیشتاز بوده است.

وی در ادامه افزود: به دلیل نوع معلولیت‌ها، شناسایی ژن‌های موثر در انواع معلولیت اهمیت‌ ویژه‌ای دارد، لذا با پژوهش‌های انجام شده در این مرکز، علاوه بر خدمت رسانی  به مردم، در زمینه شناسایی ژن‌ها و عواملی که موجب معلولیت می‌شود، اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد اضافه کرد: با آموزش روش‌های پیشگیری از تولد نوزاد معلول،در حال حاضر تمام ازدواج‌ها تحت غربالگری ژنتیک انجام می‌شودو خوشبختانه طبق اعلام آموزش‌وپرورش در سالهای اخیر‎‌های اخیر هیچ دانش‌آموز معلولی در هیچ دانش آموز معلولی  در مدارس پذیرفته نشده است.

وی ضمن تشکر از ادارات مختلف از جمله دادگستری بیان داشت: الحمدلله با حمایت دستگاه قضایی در رابطه با سقط جنین معلول، پس از بررسی و تأیید پزشکی قانونی و بر اساس قانون از تولد نوزاد معلول جلوگیری می‌شود.

عفتی در پایان بیان داشت: با حمایت‌های انجام شده آزمایشاتی که هزینه‌ی انجام آن به چندمیلیون تومان می‌رسد به صورت رایگان در این مرکز انجام می‌شود.


تاریخ ثبت :1398/02/31


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه