معاون مشارکتهای مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی بهزیستی استان یزد خبر داد؛

آمادگی 199 پایگاه فعال بهزیستی برای دریافت فطریه در سراسر استان

199 پایگاه جمع آوری فطریه در قالب 39 مؤسسه خیریه و 160 مؤسسه تحت نظارت بهزیستی در سراسر استان آماده دریافت زکات فطره و کفاره روزه هستند.
معاون مشارکتهای مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی بهزیستی استان یزد با اعلام این خبر گفت: سال گذشته مبلغ یک میلیارد و 516 میلیون ریال فطریه توسط مراکز و مؤسسات غیردولتی تحت نظارت بهزیستی در استان جمع آوری شد.
حسین بمانی با اشاره به اجرای طرح ضیافت مهر رمضان در بهزیستی گفت: با اجرای این طرح سال گذشته مبلغ2 میلیارد و 338 میلیون ریال کمک نقدی و غیرنقدی توسط مردم و خیّرین به مددجویان تحت پوشش این سازمان صورت گرفت.
وی افزود: همچنین در این سال بسته های غذایی به مبلغ 8 میلیارد و 730 میلیون ریال بین جامعه هدف بهزیستی توزیع شد.
معاون مشارکتهای مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی بهزیستی استان یزد ضمن دعوت از تمامی اقشار جامعه برای کمک به اهداف بهزیستی و بیان ابعاد مسئولیت اجتماعی این اقدام گفت: براساس فتوای مراجع تقلید، مؤمنان روزه‌دار می‌توانند زكات اموال و زكات فطره خود را به سازمان بهزیستی که متولّی افراد دارای معلولیت، کودکان و زنان بی سرپرست و آسیب دیدگان اجتماعی است؛ پرداخت كنند.
وی در خصوص سایر شیوه های جذب فطریه توسط بهزیستی گفت: حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی به شماره ۲۱۶۳۴۵۵۸۰۵۰۰۶ بانک کشاورزی و شماره کارت 2716-0005-7070-6037 بانک کشاورزی آماده دریافت کمکهای مردمی به بهزیستی استان یزد است.
بمانی با اشاره به سامانه پرداخت آنلاین بهزیستی استان یزد گفت: این سامانه امکان دریافت هدایا، نذورات و كفارات از طریق كارت‌های عضو شتاب، زمینه مشاركت هموطنان را در كمك‌رسانی به مددجویان مراكز بهزیستی فراهم ساخته‌ است.
معاون مشارکت های مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی بهزیستی استان یزد اظهار کرد: دارندگان کارتهای بانکهای عضو شتاب با مراجعه به سایت سازمان بهزیستی استان یزد به نشانی http://swo.ir/fa/payment.php  و وارد کردن اطلاعات مورد نظر به صورت آنلاین می توانند مبلغ فطریه و کفاره، نذورات و کمکهای نقدی خود را برای صرف در امور خیریه بهزیستی پرداخت کنند.
وی افزود: در این پرداخت مبلغ فطریه و کفاره سال با توجه به تعداد خانوار محاسبه و به تفکیک در بانک اطلاعات پرداختی ذخیره می شود تا با در نظر گرفتن هدف خیّر هزینه شود.
به گفته این مقام مسئول کلیه پرداخت ها از طریق این سامانه با دادن شماره رهگیری قابل پیگیری است و مردم می توانند با تکمیل فرمهای این بخش، مبلغ اهدایی خود را برای مصرف خاص تعیین کنند تا فقط در همان مورد هزینه شود.


تاریخ ثبت :1398/03/07


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه