رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان :

بهره مندی 2 هزار نفر از برنامه اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد در شهرستان اردکان

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان گفت: در سال گذشته بیش از ۲ هزار نفر در شهرستان اردکان تحت پوشش برنامه اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد قرار گرفته اند.
حمیدرضا پایدارفر با اعلام این خبر گفت:  راستای تسهیل اشتغال، توانمند سازی  و بازگشت بهبود یافتگان به اجتماع  در سال گذشته به تعداد ۳۲ نفر از  بهبود یافتگان وام خود اشتغالی پرداخت شده است.
وی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت های مردمی برای آموزش در محلات، افزود: 7 تیم اجتماع محور با مجوز بهزیستی در محیط های شهری و روستایی شهرستان اردکان در زمینه آموزش و آگاه سازی مردم در حوزه اعتیاد و پیشگیری از آن فعالیت می کنند.
پایدارفر با بیان اینکه یکی از وظایف این نهاد حمایتی  پیشگیری از اعتیاد و درمان معتادان است، افزود: یکی از دستگاه‌هایی که در حوزه اعتیاد درگیر بوده و خدمات ارائه می‌کند، سازمان بهزیستی است که در سه بخش درمان و بازتوانی اعتیاد، کاهش آسیب  و نیز پیشگیری از اعتیاد خدمات ارائه می‌دهد.
وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی با تقویت و توسعه و تشکیل تیم های اجتماع محور سعی در پیشگیری و افزایش سطح آگاهی مردم دارد و برگزاری برنامه های فرهنگی، مسابقات فرهنگی و ورزشی و دوره های پیشگیری از اعتیاد از فعالیت هایی است که توسط اعضای تیم و تسهیلگران بهزیستی اجرا می شود.  
رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان ادامه داد: در حوزه درمان معتادان ۲ مرکز درمان سرپایی و یک مرکز اقامتی میان مدت(کمپ) تحت نظارت بهزیستی در شهرستان وجود دارد که در سال گذشته ۵۲۰ نفر به این مراکز مراجعه کرده‌اند.
وی خاطرنشان ساخت: برگزاری جلسات بهبودی ، برگزاری جلسات گروهی، برگزاری جلسات خانواده و پیگیری و ادامه بهبودی پس از ترخیص از مراکز حداقل تا ۶ ماه از دیگر خدماتی است که مراکز اقامت میان مدت به معتادان ارائه می کنند.


تاریخ ثبت :1398/03/09


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه