همزمان با فرا رسیدن سی ونهمین سال تشکیل سازمان بهزیستی:

5 پروژه بهزیستی شهرستان میبد افتتاح خواهد گردید

رئیس اداره بهزیستی میبد در نشست خبرنگاران گفت: همزمان با هفته بهزیستی ( ۲۲ تا ۲۸ تیر ماه)که امسال به « به زیستن در گام دوم ، شفافیت و توانمندسازی و ارتقای سلامت اجتماعی » نامگذاری شده است، پنج پروژه از جمله اولین مرکز ویژه کودکان مبتلا به اوتیسم این شهرستان آماده افتتاح است.

سید محسن فلاح روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با گرامیداشت یاد شهید فیاض بخش بنیانگذار سازمان بهزیستی که بعد از پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۷ متشکل از ۱۶ نهاد شروع به کار کرد، افزود: رسالت اصلی این نهاد در حوزه‌های تربیتی، اجتماعی، خانواده، توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و معلولان در جامعه و پیشگیری از آسیب‌ها و … است.

وی با اشاره به اینکه این سازمان به عنوان مسئول سلامت اجتماعی جامعه در حال حاضر بیش از ۹۰ وظیفه و فعالیت به عهده دارد، برنامه‌های هفته یادشده را22 مورد برنامه دیداری، بازدید، فرهنگی، اجتماعی، برگزاری مسابقات و افتتاح پروژه‌ها عنوان کرد.

به گفته فلاح با بهره برداری از مرکز یادشده ۵۰ کودک شهرهای میبد و اردکان مبتلا به اوتیسم تحت پوشش این مرکز قرار می‌گیرند و در حال حاضر ۲۱ نفر را تحت آموزش دارد.

وی همچنین به افتتاح چهارمین مرکز مشاوره روانشناختی خانواده که در هفت حوزه مشاوره فعالیت دارد، اشاره کرد و یادآور شد: میبد بعد از مرکز استان بیشترین مراکز مشاوره را داراست.

رئیس بهزیستی میبد از افتتاح اولین مؤسسه خیریه حقوقی شهرستان، کارگاه کاربافی بانوان، افتتاح سالن آمفی تئاتر مرکز ژنتیک میبد به متراژ ۱۷۰ متر مربع با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان هزینه و

بهره برداری از سالن کنفرانس این مرکز به مساحت ۲۷۰ مترمربع با ۷۰۰ میلیون تومان هزینه و… را از دیگر برنامه‌ها برشمرد.

این مسئول رویکرد بهزیستی را کامل کردن چرخه آموزشی، توانبخشی، انجام فعالیت‌های ویزیت رایگان در منزل برای مدجویان عنوان کرد و افزود: با فعالیت ۱۲ مرکز توانبخشی سال گذشته تیم مراقبان رتبه اول استان را کسب کرد.

وی افزود: میبد در حوزه اشتغال مقام اول استان را با ۱۰۰ درصد جذب اعتبار کسب کرد و با پرداخت یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان به ۱۴۰ مددجو در زمینه زیلو بافی، خیاطی، کاربافی و صنایع دستی اشتغال زایی کرده است.

فلاح کارگاه‌های حمایتی تحت نظارت حوزه اشتغال را ۲ کارگاه زیلوبافی و یک کارگاه کاربافی و یک گروه همیار توانمند متشکل از 29 راننده تاکسی تلفنی ذکر کرد.

به گفته رئیس بهزیستی میبد در حال حاضرشش مرکز و مؤسسه در زمینه امور اجتماعی با این اداره همکاری دارد.

وی به پرداخت وام‌های بلاعوض برای ساخت مسکن مددجویان دارای ۲ معلول در روستاها اشاره کرد که به ۶ خانواده سال گذشته ۱۰ میلیون تومان وام بنیاد مسکن پرداخت شد و ۱۵ میلیون تومان وام هم از سوی بهزیستی پرداخت شده است.

فلاح اجرای طرح‌های غربالگری شنوایی، بینایی، اضطراب، شناسایی کودکان اوتیسم و برر سی ۲۵۳ مورد درخواست طلاق که ۴۰ درصد آنها به منجر سازش شد، تشکیل ۱۷۷ پرونده بحران، ۴۱۷ مورد تماس تلفنی با خط ۱۲۳، ۳۲۵ مورد مراجعه به خدمات سیار اورژانس و ۳۷۰ مورد مراجعه به پایگاه خدمات اجتماعی را بخشی از فعالیت ها در حوزه اورژانس اجتماعی ذکر کرد.

وی افزود: خیرین شهرستان می‌توانند نسبت به پرداخت کمک هزینه‌های مشاوره کمک کنند و با پرداخت یک میلیون تومان هزینه مشاوره حدود ۲۰ نفر را تأمین کنند و با این کار هم نجات دهنده جامعه از آسیب‌ها باشند.

در این نشست از خبرنگاران با اهدای هدایا و لوح تقدیر قدردانی شد.


تاریخ ثبت :1398/04/22


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه