از ادارات برتر اردکان در امر مناسب سازی اماکن و محیط اداری تجلیل شد

درنشست کمیته مناسب سازي محيط و اماكن شهري و عمومي شهرستان اردکان از ادارات ثبت اسناد و املاک، بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و شرکت گاز شهرستان اردکان به خاطر اقدامات شایسته در در امر مناسب سازی اماکن و محیط اداری از طرف بهزیستی استان تجلیل شد.

مهندس جدیدی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار ی شهرستان اردکان  درنشست کمیته مناسب سازي محيط و اماكن شهري و عمومي شهرستان اردکان اظهار کرد: دسترس‌پذیری یکی از حقوق لاینفک شهروندی است و تلاش ما بر این است تا با رعایت اصل مناسب سازی در ساخت و سازها  در جهت احقاق حق مسلم افراد معلول برای حضور در اجتماع و دسترسی آنان به امکانات موجود گام برداریم.

علیرضا جدیدی تصریح کرد : در صورت رعایت نکردن مناسب سازی محیط بزرگترین گروه اقلیت جامعه( معلولان و سالمندان) از حقوق شهروندی خود بی نصیب خواهند ماند و برای حضور در اجتماع با مشکلات جدی مواجه می شوند.

در ادامه این نشست رئیس اداره بهزیستی اردکان اظهار کرد: با مناسب‌سازي معابر و اماكن براي معلولان و سالمندان شرايط يكسان زندگي براي همه افراد جامعه فراهم  و از بسياري مشكلات حال و آينده كاسته می شود.

 حمیدرضا پایدارفر تأكيد كرد: ايمن‌سازي و مناسب‌سازي محيط براي سالمندان و معلولان مي‌تواند محيط زندگي را براي آنها امن و بي‌خطر ساخته و زمینه حضور فعال و مشارکت موثر اجتماعی سالمندان در جامعه را فراهم آورد.

دبیر ستاد مناسب سازی شهرستان اردکان خاطر نشان کرد: مناسب‌سازي معابر براي شهروندان با هر ناتواني كه داشته باشند، يك فرهنگ و تفكر است كه به نظر مي‌رسد در صورتي كه مدنظر سياستگذاران و مسئولان اجرايي نهادهاي مختلف قرار گيرد، بسياري از مشكلات شهروندان معلول و سالمند در سطح شهرها را رفع مي‌كند.

در ادامه جلسه هر کدام از اعضای کمیته به بیان دیدگاهها و گزارش اقدامات انجام شده و در دست اقدام ادارات درزمینه مناسب سازی پرداختند.


تاریخ ثبت :1398/05/23


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه