رئیس بهزیستی میبد :

بررسي‌هاي آماري نشان مي‌دهد؛ شرایط اقتصادی خانواده‌ها موثر بر شيوع کودک‌آزاری

«سیدمحسن فلاح» با اشاره به تحلیل آماری پرونده‌های پذیرش شده کودک آزاری در اورژانس خدمات اجتماعی شهرستان میبد در سال گذشته، اظهار كرد: طي سال گذشته تعداد 41 مورد کودک آزاری در مرکز اورژانس اجتماعی میبد پذیرش شده که تعداد موارد مرتبط با دختران قريب 56 درصد و در رابطه با پسران 44 درصد بوده است.

وی افزود: بیشترین درصد پذیرش شده کودک آزاری‌ها مربوط به سنین شش تا 12 سال بوده كه نتایج آماری نشان می‌دهد بیشترین نوع آن در رتبه اول جسمی، رتبه دوم روانی و پایین‌ترین نوع در بین سه مورد کودک آزاری، از نوع غفلت و مسامحه بوده است.

فلاح با اشاره به  تحقیقات انجام شده  در بین کودک آزاری‌های پذیرش شده میبد، اظهار کرد: بیشتر از 50 درصد کودکان توسط پدر آزار دیده‌اند که  اکثر آزار‌دهندگان در رده سنی 30 تا 35 سال بوده‌اند.

ريیس بهزستی ميبد تصریح کرد: وضعيت اقتصادي اكثر خانواده‌هایی که در آنها کودک‌آزاری اتفاق افتاده، ضعیف بوده و خانواده‌هاي با وضعيت اقتصادي متوسط در رده‌ي بعدي قرار دارند.

وي با بيان اين كه بيش از 50 درصد از خانواده‌هایی که در آنها کودک آزاری روي داده، بومي شهرستان ميبد بوده‌اند، گفت: کودک‌آزاری‌های پذیرش شده در سال گذشته نشان می‌دهد که اکثر کودکان آزار‌دیده از لحاظ جسمی و روانی مشکلی نداشته‌اند.


تاریخ ثبت :1398/06/14


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه