در آستانه اول مهر:

مهدکودک قرآنی مصباح در اردکان افتتاح شد

در آستانه بازگشایی مدارس و با حضور جمعی از مسؤولین، مهدکودک قرآنی مصباح در اردکان افتتاح شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر در این مراسم ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: انس با قرآن و ترویج معارف قرآنی، یکی از وظایفی است که همه ما و مسؤولین در حکومت اسلامی به‌عنوان یک مسلمان بر عهده داریم.
وی افزود: یکی از اهداف حاکمیت و نظام اسلامی این است که معارف اسلام و معارف قرآن را ترویج کند و خدا را شکر که ما در نظام اسلامی هستیم که این معارف در حال ترویج است و نسل جدید ما به صورتی شگفت با معارف قرآن آشنا شده‌اند.
امام‌جمعه اردکان گفت: ما حافظان خردسالی داریم که علاوه بر اینکه در کشورمان نقش‌آفرین هستند با حضور در سایر کشور‌های اسلامی و اجرای برنامه‌های قرآنی چشم‌های جهانیان را نسبت به این‌همه علاقه و تخصصی که بعضی از نوجوانان و جوانان ما نسبت به قرآن پیداکرده‌اند خیره می‌کنند. این جوانان امروز به‌عنوان مبلغان اسلامی در کشور‌های دیگر مشغول به تبلیغ هستند.
وی بابیان اینکه خداوند متعال، قرآن کریم را به‌عنوان کتابی برای شفای همه درد‌ها و گرفتاری‌ها معرفی کرده است، افزود: مسلمانی بدون آشنایی و انس با قرآن معنی ندارد. چه خوب است که ما بتوانیم از خردسالی و کودکی فرزندان و نسل جدید را با قرآن آشنا کنیم.
حجت‌الاسلام شاکر گفت: تأثیری که یک کودک و خردسال از قرآن و معارف آن می‌پذیرد و اثری که در دل و روح و قلب او می‌گذارد هیچ‌وقت قابل‌مقایسه با افراد بزرگ‌سال نیست. اگر بتوانیم در همه محلات مثل گذشته مکتبخانه‌های قرآنی را احیا کنیم بهترین پناهگاه در این دوره مضطرب و پرفشار برای تربیت فرزندان است.
وی اظهار داشت: والدینی که فرزندان خود را در این مسیر می‌آورند و به آن‌ها قرآن می‌آموزند در بهشت گردنبند و مدالی دارند که با سایر بهشتیان متفاوت هستند. ما بر این باور هستیم که این باقیات‌الصالحات برای برزخ و قیامت ما است و هر پدر و مادری این مدال را ندارند.
امام‌جمعه اردکان در پایان اظهار داشت: امیدواریم که خیرین محترم از این مراکز قرآنی حمایت بیشتری کنند تا در محلات دیگر نیز شاهد راه‌اندازی این‌گونه مهدکودک‌هایی باشیم و این مراکز قرآنی در دسترس همه مردم باشد. تأثیر این برنامه‌های فرهنگی در درازمدت نشان داده می‌شود و آثار و برکات زیادی خواهد داشت.
گفتنی است که مهدکودک قرآنی مصباح دارای مجوز فعالیت از سازمان بهزیستی در محله جنت‌آباد اردکان کار خود را برای آموزش و شکوفایی استعداد‌های کودکان ۳ تا ۶ ساله آغاز کرد.


تاریخ ثبت :1398/06/31


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه