معاون فرماندار شهرستان مهریز؛

احقاق حقوق شهروندی نابینایان می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرد

معاون فرماندار مهریز در بازدید از خانواده نابینایان به مناسبت هفته جهانی نابینایان عنوان نمود احقاق حقوق شهروندی نابینایان می بایست مورد توجه ویژه  همه افراد جامعه به خصوص ادارات دولتی قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان مهریز، در این بازدید علیزاده؛ رئیس اداره بهزیستی شهرستان گفت: توجه به حقوق شهروندی نابینایان همیشه مورد توجه و پیگیری سازمان بهزیستی بوده است و سعی نموده ایم نابینایان عزیز نیز مانند افراد دیگر جامعه به راحتی بتوانند از امکانات موجود در جامعه استفاده نمایند.
وی در ادامه از همکاری و تعامل برخی ادارات نظیر شهرداری تشکر نمود. علیزاده نمونه ایی از این پیگیری ها را  هماهنگی با شهرداری و شورای شهر در استفاده از موزائیک های مخصوص نابینایان در پیاده روهای شهرستان عنوان نمود که مقرر شده است طبق مصوبه شورای شهر در مناسب سازی پیاده روها از این موزائیک های طرح دار ویژه استفاده گردد .
وی افزود: یکی دیگر از مشکلات اصلی نابینایان که پیوسته دغدغه این  عزیزان و سازمان بهزیستی است اشتغال این گروه از معلولان است و رفع این مشکل را در گرو تعامل بخش های مختلف جامعه عنوان کرد و از تلاش های صورت گرفته نظیر پرداخت وام اشتغال (خود اشتغالی ،خانگی )و پیشنهاد اختصاص بعضی از مشاغل نظیر اپراتورهای تلفن، ویژه معلولان نابینا نام برد و از ادارات دولتی و بخش خصوصی که همکاری خوبی برای اجرای برنامه ها و طرحهای بهزیستی دارند در خواست نمود در جهت اجرائی شدن این پیشنهاد همکاری لازم را داشته باشند.
برزگری؛ معاون فرماندار شهرستان مهریز ضمن تشکر از اداره بهزیستی در خصوص رفع بخشی از مشکلات نابینایان بیان نمود فرمانداری شهرستان نیز با تمام امکانات خود و در حد توان سعی در رفع نمودن مشکلات معلولان دارد و از اجرای حقوق شهروندی و اجتماعی روشندلان عزیز بعنوان حداقل درخواست و توقع این عزیزان نام برد و از اداره بهزیستی در خواست نمود طی کمیته مناسب سازی آتی شهرستان به صورت ویژه به مشکلات نابینایان شهرستان پرداخته شود.
گفتنی است؛ بهزیستی شهرستان مهریز در حال حاضر به 210 نفر نابینا با درجات مختلف خفیف تا خیلی شدید ارائه خدمت می نماید.


تاریخ ثبت :1398/07/29


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه