طرح پيشگيري از تنبلي چشم كودكان در روستاهاي اردكان اجرا شد

رئيس اداره بهزيستي اردكان گفت: پوشش روستايي برنامه پيشگيري از تنبلي چشم (آمبليوپي) و ساير اختلالات بينايي كودكان سه تا 6 ساله در اين شهرستان به 100 درصد رسيده است.
حميدرضا پايدارفر افزود : امسال با اجراي اين طرح تعداد 723 كودك سه تا 6 ساله روستاهاي ترك آباد، خرانق، ساغند، رباط پشت بادام، مزرعه نو و عقدا و 3080 كودك شهري تاكنون در اردكان با دستگاه بينايي سنج مورد معاينه قرار گرفته اند كه از اين تعداد 446 مورد، مشكوك تشخيص داده شده و براي بررسي بيشتر به متخصصان ارجاع داده شده اند.
وي هدف كلي طرح غربالگري تنبلي چشم را كاهش شيوع و بروز آمبليوپي وساير اختلالات بينايي در كودكان سه تا 6 سال در شهرستان دانست و اظهارداشت : تنبلي چشم شايع ترين علت نقص بينايي يك چشمي در كودكان و نوجوانان بوده و مهمترين علت نابينايي در كودكان است.
اين مسئول افزود: اين اختلال با تشخيص به موقع قابل درمان مي باشد و براي پيشگيري و تشخيص زودرس آمبليوپي ، سنين طلايي وجود دارد كه زير پنج سالگي است .
پايدارفر تصريح كرد : اين طرح از اول آبان ماه تا پايان سال در مهدهاي كودك ، پيش دبستاني ها ، مراكز بهداشت مناطق شهري و روستايي اجرا شده و همچنين روزهاي شنبه و سه شنبه هر هفته از ساعت 17 تا 19 در محل موسسه باران كوير اردكان صورت مي پذيرد.


تاریخ ثبت :1398/08/04


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه