رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور؛

مناسب سازی 24 هزار دستگاه دولتی توسط بهزیستی ارزیابی شده است

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور گفت: مناسب سازی 24 هزار دستگاه دولتی توسط بهزیستی در جشنواره شهید رجایی ارزیابی شده است.
ابراهیم کاظمی مومن سرایی با بیان این مطلب در دوره آموزشی و پنجمین نشست مسئولان دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کل کشور گفت: در ارزیابی مناسب سازی دستگاههای دولتی، بالاترین امتیاز را سازمان حج و زیارت و بهزیستی کسب کرده و میراث فرهنگی، شرکت آزمایشگاه خاک و دامپزشکی پایین ترین امتیاز را داشته اند.
وی با اشاره به رتبه سوم استان یزد در مناسب سازی دستگاههای دولتی در کشور گفت: 53 درصد دستگاههای دولتی استان یزد مناسب سازی شده اند.
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور افزود: در سطح استانها  مناسب سازی شرایط خوبی دارد ولی در شهرستانها به دلیل کمبود امکانات مناسب سازی رعایت نشده است.
وی مناسب سازی را یک ضرورت غیر قابل انکار دانست و اظهار داشت: ما نباید افراد را در استفاده از فضاهای شهری محروم کنیم و در حقوق شهروندی نیز باید عدالت اجتماعی رعایت شود.
کاظمی مومن سرایی برگزاری جشنواره گردشگری معلولین در یزد را ارزشمند دانست و گفت: دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور نیز آماده همکاری همه جانبه با استان یزد در برگزاری این جشنواره است.
وی از تصویب آئین نامه ماده 3 قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت در زمینه مناسب سازی معابر و اماکن عمومی در کمیسیون اجتماعی دولت خبر داد و گفت: انشاا... این آئین نامه تا 12 آذرماه روز جهانی معلولین به تصویب می شود.


تاریخ ثبت :1398/09/04


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه