فرماندار میبد بهسازی تفرجگاه معلولان را خواستار شد

حسین فلاح در نشستی با مدیران و دست اندرکاران مراکز و موسسات توانبخشی زیر مجموعه اداره بهزیستی شهرستان افزود: اختصاص باغ موقوفه خیری محله حسن آباد برای معلولان اقدام مثبتی است که می‌تواند با همکاری و کمک خیرین به محلی برای این قشر مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی افزود: معلولان عمدتا با شرایطی که دارند شاید نتوانند از فضاهای تفریحی مانند پارک‌ها آن چنان که باید بهره ببرند و مجهز شدن مکان یادشده به امکانات تفریحی و آموزشی و نیز ایجاد روشنایی در آن می تواند محل مناسبی را برای ایجاد نشاط روحی و روانی در معلولان فراهم کند.

فرماندار میبد در ادامه با قدردانی از زحمات و فعالیت‌های روحیه مددکاران در کمک به همنوعان خود تصریح کرد: باید با سعی و تلاش در ارتباط با استادان دانشگاه‌ها ، خیرین ، روحانیان و عموم مردم  و نیز تبیین فعالیت‌ها و وضعیت معلولان ، کمک به مراکز و موسسات توانبخشی بهزیستی را در جامعه فرهنگ سازی کرد.

وی در ارتباط با مناسب سازی مکان‌های عمومی شهرستان یادآورشد : مناسب‌سازی موضوع مهمی است و لزوم پرداختن به آن هنوز آن طور که باید مورد پذیرش واقع نشده  و باید بهزیستی با انجام رسالت خود به تفهیم و روشنگری در ارتباط با نیاز توانخواهان به داشتن شهری بدون مانع بپردازد.

همچنین سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی میبد با تشریح فعالیت‌های مراکز و موسسات توانبخشی این نهاد به خدمات‌دهی سه مددکار به یک هزار و ۲۰۰ معلول که در این اداره پرونده دارند و نیز ارائه خدمات درمانی و توانبخشی ، آموزشی و... به بیش از ۴۰۰ معلول اشاره کرد.

وی از جمله مشکلات معلولان شهرستان را اشتغال و مناسب سازی معابر عمومی شمرد.

متولیان مراکز و موسسات زیرمجموعه بهزیستی با تشریح فعالیت‌ها و مکان‌های فیزیکی و امکانات زیرمجموعه خود به پرداخت یارانه جهت واریز حقوق‌های معوقه مددکاران ، مناسب سازی محدوده مراکز و موسسات جهت تسهیل رفت و آمد آنها ، اختصاص نوبت هایی از سالن‌های ورزشی به معلولان ، سد معبر ، لزوم  انجام مناسب سازی به گونه‌ای جهادی و بسیجی وار و ... اشاره کردند. 

سه هزار و ۵۰۰ نفر معلول جسمی حرکتی ،ذهنی ، نابینا، ناشنوا و روانی مزمن زیرپوشش اداره بهزیستی میبد هستند.

۱۱ مرکز توانبخشی همگام با بهزیستی خدمات‌دهی به جامعه معلولان شهرستان میبد را بر عهده دارند.


تاریخ ثبت :1398/09/14


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه