مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور؛

طرح تحکیم بنیان خانواده ویژه یزد اجرا می شود

طرح ویژه ای با عنوان طرح تحکیم بنیان خانواده با نگاه ارتقای کیفیت زندگی برای یزد در نظر گرفته شد که از سال آینده به صورت پایلوت در این استان اجرا می شود.
مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی  با اعلام این خبر در نشست بررسی اجرای طرح آموزش 16 ساعته زندگی خانواده به زوج های در آستانه زندگی مشترک گفت:  در این طرح آموزش لازم به  افراد قبل از ازدواج و پنج سال پس از ازدواج ارائه می شود که هدف از آن کاهش آسیب های اجتماعی خانوادگی است.
بهزاد وحیدنیا با بیان اینکه پارسال  افزون بر ۸۰۰ هزار نفر از سوی سازمان بهزیستی آموزش های ازدواج و خانواده در کشور را فراگرفتند، تصریح کرد: همچنین سالانه یک میلیون نفر زوجین در آستانه ازدواج ،آموزش های حین ازدواج را در تعامل با دسگاه های مختلف دریافت می کنند.
 وی با اشاره به تماس های گرفته شده با خط 1480 صدای مشاور بهزیستی گفت: بر اساس بررسی‌ها، اختلاف زناشویی بیشترین موارد تماس مربوط به طرح مشکلات خانوادگی با صدای مشاور ۱۴۸۰ است.
مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور افزود: خط 1480 خدمات مشاوره ای را با هدف کاهش آسیب های اجتماعی به صورت رایگان به افراد ارائه و  در تمام نقاط کشور در دسترس مردم است.
وی بیشترین تماس گیرندگان با این خط را زنان دانست و گفت: زنان تماس گیرنده با خط 1480 موارد متعددی مانند مشکلات خانوادگی را طرح و درخواست راهنمایی دارند.
وحیدنیا از مردم خواست مشکلات خانوادگی، اعتیاد، کودک و نوجوان، تحصیلی، تربیتی، پیش از ازدواج و مشکلات سلامت روان و بالینی خود را با صدای مشاور بهزیستی طرح کنند.
وی همچنین  تعداد مراکز مشاوره تحت پوشش این سازمان را سه هزار و ۳۰ مرکز بیان کرد.


تاریخ ثبت :1398/09/18


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه