مشاور رئیس بهزیستی کشور در امور معلولین؛

راه را برای افراد دارای معلولیت باز کنیم

راه را بازکنیم تا افراد دارای معلولیت توان خود را نشان دهند و این انتظار زیادی نیست فقط امکان استفاده باید فراهم شود.

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور معلولان در نشست فعالان و مدیران انجمن های معلولین استان یزد گفت: هدف از برگزاری این نشست آن است که علیرغم مشکلات که برای افراد دارای معلولیت وجود دارد چه باید کرد تا راندمان کار بالا رود.
وی افزود: ما می دانیم سمعک بزرگترین مشکل ناشنوایان، حق پرستاری کفاف آسیب نخاعی نمی دهد، هزینه وسایل کمک توانبخشی بسیار بالاست؛ اما به دنبال راهکار و پیشنهاد برای حل این موضوعات و مشکلات با مشارکت و پیشنهاد خود معلولین هستیم تا توانمندی بهتر شود.
محمود نژاد با اشاره به فشار تحریم ها بر اقشار مختلف جامعه از جمله معلولین گفت: بسیاری از وسایل کمک توانبخشی مورد نیاز اجازه ورود به کشور ندارد و معلولین در حال حاضر عصا، ویلچر و سمعک و... با هزینه بسیار بالایی باید تهیه کنند.
وی با بیان اینکه بهزیستی 18 درصد انقباض بودجه داشته است، اظهار داشت: بهزیستی هیچگاه مثل شرایط فعلی در عسر و حرج نبوده است این در حالی است که بودجه دستگاه های حمایتی چون بهزیستی و کمیته امداد نباید تغییر یابد.
مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور معلولان با اشاره به بودجه اختصاص یافته به قانون جامع معلولین گفت: هزار و 100 میلیارد بودجه برای قانون جامعه معلولین اختصاص یافت که دولت نصف آن را تقبل کرد و این یک شروع برای اجرایی کردن قانون جامع حمایت از معلولین است.
در این نشست نمایندگان و فعالان انجمن های معلولین در خصوص اجرای صحیح مفاد قانون جامع حمایت از معلولین، اختصاص سهمی ویژه معلولین در طرح ملی مسکن، کاهش 10ساعت کار معلولین در هفته، اختصاص سهمیه بنزین به کلیه گروههای معلولین و... به طرح موضوع پرداختند.


تاریخ ثبت :1398/11/03


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه