مدیرکل سازمان بهزیستی استان یزد؛

شهر میبد نیاز به مناسب‌سازی برای معلولان دارد

مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به این نکته که شهر میبد نیاز به مناسب سازی برای معلولان دارد گفت: شهرداری میبد علی رغم توجه به مناسب‌سازی لازم است اهتمام بیشتری در حوزه مرتبط به معلولان داشته‌باشد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی میبد؛ علی محمد عطابخش در جمع جامعه نابینایان میبد افزود: کتابخانه مرکزی شهر که مجهز به کتابخانه نابینایان است نیز باید به موزائیک برجسته ویژه نابینایان مجهز شود ، همان‌گونه که کتابخانه مرکزی در حال ساخت در یزد نیز با هزینه کرد بیشتر در حال مناسب سازی برای معلولان است.
وی با دادن قول مساعد برای پیگیری  مسائل اشتغال نابینایان، از نابینایان خواست رفع مشکل خود را در حوزه تئاتر با نامه نگاری دنبال کنند.
مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به موضوع اشتغال که معلولان در ارتباط با آن مشکل بیشتری دارند ، تصریح کرد: اگرمعلولان در زمینه هنرهایی مانند زیلوبافی که مورد علاقه آنها نیز باشد، آموزش ببینند و برای خود ایجاد اشتغال کنند بهزیستی از آنها با ارائه تسهیلات حمایت خواهد کرد.
رئیس اداره بهزیستی میبد هم با بیان اینکه در حال حاضر ۴۵۰ پرونده افراد نابینا و نیمه کم بینا تحت پوشش بهزیستی میبد است گفت: نابینایان میبد در حوزه‌های فرهنگی در سطح بالایی هستند و اولین شهرستانی است که نابینایان آن در مسابقات قرآنی رتبه های برتر را حائز می‌شوند.
سید محسن فلاح افزود: در زمینه تحصیلی نیز نابینایان درس خوانده تا سطح کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل داده‌اند ، در حوزه اشتغال هم چندین نفر از زیلوبافان نابینا فعال هستند.
این مسئول مهمترین مشکل نابینایان را مناسب‌سازی اماکن و معابر عمومی شهر عنوان کرد و با اشاره به نداشتن دفتر مستقل برای جامعه نابینایان اظهار داشت اگر محل دفتر در سطح شهر باشد مشکل رفت و آمد نابینایان تا حدی مرتفع خواهد شد.
 مدیر کل سازمان بهزیستی همچنین با حضور در کارگاه اشتغالزایی برای معلولان که توسط ورزشکار معلول میبدی راه اندازی شده به بررسی مشکلات آنها پرداخت. معلولان و افراد شاغل در آن کارگاه نیز ضمن بیان مشکلات خود خواستار حمایت از کارگاه شدند و به نوعی حمایت از کارگاه را حمایت از خودشان عنوان کردند.
گفتنی است؛ اداره بهزیستی میبد با ۲ هزار و ۴۶ مورد ثبت مشخصات افراد معلول در سامانه «ارمغان» ،بیشترین تعداد معلولان را بعد از شهرستان یزد، مرکز استان دارد.


تاریخ ثبت :1398/11/12


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه