آغاز طرح غربالگری اضطراب کودکان 5 تا 6 سال در شهرستان مهریز

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان مهریز  از آغاز اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان 5 تا 6 سال در مهدهای کودک این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی مهریز، رضا زارع  با اعلام این خبر گفت: این طرح  با هدف شناسایی کودکان در معرض خطر اضطراب در بین مهدهای کودک و پیش دبستانی شهرستان اجرا می گردد.

 وی  با بیان اینکه ،شايع‌ ترين اختلالات دوران كودكي اختلالات اضطرابي است و بسياري اوقات علائم اين اختلال با فرآيند رشد طبيعي كودك اشتباه گرفته شده و مانع تشخيص و مداخلات به موقع مي‌شود و اختلال اضطراب كودكي پديده اي گذرا نبوده و در صورت بي توجهي و درمان نشدن تا سنين نوجواني و بزرگسالي ادامه مي يابد و موجب افت عملكرد تحصيلي، اجتماعي و شغلي فرد و يا منجر به افسردگي و سوء مصرف مواد مخدر مي شود.

با تشخيص به موقع و طراحي مداخلات به هنگام، مي توان از طريق والدين و مربيان به كودكان كمك كرد كه چگونه اضطراب خود را كنترل كنند و يك زندگي طبيعي داشته باشند.

وی افزود: در سال گذشته 408 نفر از کودکان  شهرستان غربالگری شده اند که مورد های مشکوک در مرحله دوم بعد از غربالگری، شناسایی  و به روان شناس، روان پزشک و.... ارجاع داده شده اند و امسال نیز این طرح در 23 مرکز پیش دبستانی و مهد کودک  به مدت دو ماه اجرا می گردد.


تاریخ ثبت :1398/11/12


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه