اجرای طرح پایش سلامت میانسالی تا کهنسالی در مرکز تحقیقات سالمندی اردکان

مدیر کل بهزیستی استان یزد و جمعی از مسئولان شهرستان اردکان از روند اجرای طرح پایش سلامت میانسالی تا کهنسالی در مرکز تحقیقات سالمندی اردکان بازدید کردند.
"حمیدرضا پایدار فر" رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان هدف از اجرای این طرح را ارائه خدمات رایگان و تخصصی به تمامی افراد بالای ۵۰ سال با هدف پایش سلامتی آنها و پیشگیری از بیماری‌های دوران سالمندی عنوان و اظهار کرد: این مرکز در حوزه پیشگیری از بیماریهای روحی و روانی ، سرطانها و بیماریهای دوران سالمندی، به تمامی سالمندان خدمات رایگان ارائه خواهد داد.
وی گفت: این مرکز در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع و با زیربنای ۱۷۰۰ متر مربع شامل بخش‌هایی از جمله بخش پذیرایی، آمفی تئاتر، اتاق پرستاری، اتاق تغذیه سالمندان، امور روانشناسی و مددکاری، تن سنجی ویژه سنجش مشخصات ظاهری سالمندان، اتاق پزشک متخصص، آزمایشگاه، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و بیو بانک ژنتیک با هدف ذخیره ژنوم سالمندان است.
پایدارفر تاکید کرد: سالمندان با مراجعه به این مرکز از ویزیت رایگان دکتر متخصص و انجام آزمایش‌ها و پایش‌های مورد نیاز بهره مند و در صورت ابتلا به بیماری، به مراکز درمانی مورد نظر معرفی می شوند.
این مسئول یکی دیگر از ویژگی‌های این مرکز را اعزام تیم سیار متخصصین به منازل سالمندان جهت بررسی وضعیت منزل و مناسب سازی آن با وضع بیماری سالمندان است، خواند و گفت: مشاورین این مرکز با مراجعه به منازل سالمندان، مشاوره های لازم را جهت مناسب سازی منزل به سالمندان ارائه خواهند داد و در صورت امکان، مساعدت مالی نیز صورت خواهد گرفت.
وی تأکید کرد: از دیگر خدماتی که در این مرکز منحصر به فرد در کشور ارائه خواهد شد، انجام تمامی آزمایشات مورد نیاز سالمندان به طور رایگان، ارائه صبحانه رایگان به سالمندان و دیگر خدمات مورد نیاز است.
پایدارفر در پایان با بیان این که در حال حاضر این مرکز ظرفیت پذیرش روزانه ۲۰ سالمند را دارد، خاطرنشان کرد: راه اندازی این مرکز، نقش بسیار موثری در سلامت سالمندان اردکان و کمک به آنها برای داشتن زندگی سالم و بدون درد و دغدغه در دوران سالمندی و کهن سالی است


تاریخ ثبت :1398/11/14


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه