در نشست تخصصی وقف مطرح شد؛

همکاری فیمابین بهزیستی اشکذر و اداره اوقاف

نشست تخصصی وقف با هدف همکاری فیمابین بهزیستی و اداره اوقاف در محل اداره بهزیستی شهرستان اشکذر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان اشکذر، رئیس اداره بهزیستی شهرستان ضمن خیر مقدم و تشکر از همکاری اداره اوقاف با اداره بهزیستی و کمک به جامعه هدف، خواستار گسترش فعالیتهای بین دو دستگاه شد. 

سید محمد میرحاجی در این خصوص گفت: با توجه به ظرفیتهای موجود در اداره اوقاف می توان همکاری و تعامل خوبی در بین دو دستگاه برقرار کرد.

وی گفت: بهزیستی می تواند با هماهنگی اداره اوقاف در زمینه شناسایی خیرین و کمک به جامعه هدف سازمان، گام های موثری بردارد و همچنین از اماکن فرهنگی و مذهبی متعلق به اوقاف در برگزاری اردوهای زیارتی و فرهنگی استفاده نماید.

رئیس اداره اوقاف نیز ضمن تقدیر از بهزیستی در حمایت از اقشار نیازمند و آسیب پذیر آمادگی خود را در جهت کمک به بهزیستی اعلام نمود و گفت: با توجه به فعالیت کارشناسان خبره و متخصص در سازمان بهزیستی ما هم میتوانیم از ظرفیتهای موجود آن اداره استفاده کنیم و از کارشناسان در برگزاری دوره های آموزشی خود بهره مند شویم.

وی در ادامه اهداف تشکیل این جلسه را نهادینه کردن فرهنگ وقف دانست و گفت: اوقاف به دنبال تصدی گری و تولیت موقوفات نیست بلکه به دنبال ترویج فرهنگ وقف است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان نیز گفت: اوقاف و امور خیریه در سه حیطه اداره موقوفات، اماکن مذهبی و بقاع متبرکه و برنامه های فرهنگی فعالیت می نماید لذا این آمادگی وجود دارد تا در حیطه اختیارات سازمانی خود در جهت گسترش خدمات به مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی همکاری های لازم را با بهزیستی شهرستان داشته باشد .

حجت الاسلام کرمی افزود : تلاش خواهیم کرد در وقف های جدید واقفین خیراندیش را به سمت وقف در جهت رفع مشکلات مددجویان سازمان بهزیستی سوق دهیم .

در ادامه این هم اندیشی مسئولین موسسات خیریه هرکدام به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند و در راستای ایجاد وقف های جدید متناسب با نیازهای روز جامعه در زمینه های محرومیت زدایی و کاهش آسیبهای اجتماعی ناشی از فقر و جلب مشارکتهای مردمی و هدفمند کردن موقوفات شهرستان مطالبی را بیان کردند.

گفتنی است؛ نشست تخصصی وقف با حضور، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، رئیس اداره اوقاف شهرستان اشکذر، رئیس اداره بهزیستی شهرستان با مسئولین موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی برگزار شد.


تاریخ ثبت :1398/11/16


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه