به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

دوره های آموزشی سبک فرزندپروری در مدارس شهرستان تفت برگزار گردید.

به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ دوره های آموزشی سبک فرزندپروری در مدارس شهرستان تفت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی تفت، رئیس بهزیستی شهرستان در خصوص هدف از برگزاری این دوره ها گفت: تجربه نشان داده است تربیت سالم بدون صرف هزینه ممکن نیست و نمی توان بدون صرف وقت و دانش، خواهان رشد فرزندی موفق در زمینه های تحصیلی، اجتماعی، اخلاقی، فرهنگی و … بود، لذا هزینه هایی که صرف آموزش والدین برای تربیت فرزند سالم می شود بسیار کمتر از هزینه های ناشی از بی توجهی به تربیت و تعلیم است و در عین حال تاثیرات آن بسیار عمیق تر و پایدارتر است.
مجید فصاحت افزود: با توجه به ضرورت آگاهی والدین نسبت به شیوه‌ها و مهارت‌های صحیح فرزندپروری ، اداره بهزیستی شهرستان تفت در نظر دارد کارگاه‌های ویژه‌ای را با هدف ارائه آموزش‌های لازم در خصوص شیوه صحیح تربیت کودک برگزار کند.
کارشناس پیشگیری بهزیستی شهرستان نیز که به عنوان مدرس در این دوره ها حضور داشت گفت : والدین در تربیت فرزندان سبک های مختلفی دارند که غالب ترین آنها سبک مستبدانه ، سهل گیرانه و مقتدرانه است که آشنایی والدین با این سبک ها کمک می کند تا بهترین و موثرترین سبک تربیتی را انتخاب نمایند .
زهرا طباطبایی نسب ادامه داد : سبک مقتدرانه بهترین سبک فرزند پروری است که در آن قوانین ، انتظارات و اهداف روشن هستند و والدین نقش حامی را ایفا می کنند. یکسان بودن سبک و شیوه تربیتی والدین نیز امری ضروری است.
 وی افزود:  فرزندانمان قبل از پیشرفت در مدرسه، درس، نمره، یاد گرفتن زبان، موسیقی و ورزش و ... نیازمند داشتن رابطه خوب، صمیمی و رضایت بخش با ما هستند؛ اگر توانستیم چنین رابطه ای را ایجاد و نگهداری کنیم با خیال آسوده بدانیم که فرزندمان خودش راه موفقیت و شادکامی را خواهند یافت. والدین در این دوره های آموزشی راههای ایجاد و حفظ رابطه را فرا خواهند گرفت.  


تاریخ ثبت :1398/11/19


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه