مدیرکل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی كشور:

معلولان شاغل ،مشمول ۲۳ درصد سهم معافیت بیمه‌ می‌شوند

دکتردهقان در حاشیه بازدید از کارگاه‌های اشتغال زیرپوشش اداره بهزیستی میبد ،در مورد بیمه شغلی معلولان افزود: افراد با مراجعه به بیمه تامین اجتماعی  از طریق خویش فرمایی و یا کارفرمایی می توانند، بیمه شوند.

وی اضافه کرد: بهزیستی در این مورد ۲۳ درصد سهم بیمه کارفرمایی و خویش فرمایی معلولان مورد تایید سازمان را با توجه به قانون مصوب سال ۹۶ و تصویب آیین نامه اجرایی آن در سال ۹۸ و شیوه‌نامه اجرایی در حال تصویب پرداخت می‌کند.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی اظهارداشت: در حوزه اشتغال و کارآفرینی توانمندسازی افراد از طریق کمک به زیرساخت ها و ارائه آموزش تکنیک‌های ایجاد زنجیره کامل از تولید تا بازاریابی و فروش محصول به عنوان هدف اصلی مورد توجه است.

دکتردهقان اضافه کرد : به طراحی زنجیره ای نیاز داریم که مواد اولیه با قیمت مناسب در اختیار این نوع کارگاه‌ها قرار گیرد و در فرآیند تولید استفاده از طرح و نمونه و فناوری روز دنیا مورد توجه باشد و از نظر بازاریابی ،فروش و خدمات پس از فروش بتوانند از حمایت سازمان برخوردار شوند.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی تصریح کرد: اگر این زنجیره کامل در بهزیستی و مجموعه‌های زیرپوشش شکل بگیرد به یقین سازمان را در شرایطی که کشور از سوی استکبار جهانی مورد تحریم قرار گرفته، به عنوان یک نهاد کارآفرین در کشور و منطقه معرفی شود.

به گفته وی  همه ارکان دولت و نظام عزم خود را در کمک به زیرساخت های بهزیستی جزم کرده اند و در این ارتباط تفاهم نامه‌ چهار جانبه با بانک توسعه تعاون ، معاونت تعاون وزارت تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون برای تقویت تعاونی‌های موجود و شکل گیری تعاونی‌های جدید امضا شد.

دکتردهقان یادآور شد : در حوزه صنایع دستی نظیر زیلو و سفال هم می توان ظرفیت کارگاه‌های تعاونی و مبتنی بر تعاون را تقویت کرد و توسعه داد و هم از ظرفیت‌های بین بخشی و برون سازمانی استفاده کرد.

همچنین رییس اداره بهزیستی میبد گفت: اعتبار امسال تسهیلات اشتغال برای معلولان و زنان سرپرست خانوار این نهاد سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است که تاکنون ۸۰ درصد آن جذب شده است.

سیدمحسن فلاح با اشاره به ایجاد ۱۰۰ فرصت شغلی جدید و دایر شدن هفت کارگاه اشتغال در سال جاری افزود: بیشتر اشتغال‌های بهزیستی در حوزه‌های کاربافی ، قالی بافی ، زیلوبافی ، خیاطی و...به صورت کارفرمایی است یا کارفرما معلول است  و یا اینکه معلولان را به کار گرفته‌ است.

وی ادامه داد: سعی می شود با همکاری اداره فنی و حرفه‌ای معلولان همراه با آموزش در یک حرفه و شغلی مشغول کار شوند که در این ارتباط از خیرین و کارخانه داران درخواست می‌شود در جذب معلولان به خصوص نابینایان در حوزه اپراتور تلفن همکاری کنند


تاریخ ثبت :1398/11/24


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه