معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان یزد:

باید از ظرفیت بخش خصوصیرای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر استفاده کرد

باید از ظرفیت بخش خصوصی، انجمن های مردم نهاد و اقشار مردم، هم چنین فضای مجازی، رسانه ها و دستگاه های تبلیغی و فرهنگی برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر استفاده کرد. 

   معاون پیشگیریبهزیستی استان یزد با بیان این مطلب در اولین جلسه کمیته درمان وپیشگیری از اعتیاد بهزیستی میبد   ضمن مهم خواندن بحث اعتیاد به عنوان یک مسأله اجتماعی گفت: علل و عوامل گرایش به اعتیاد و متغیرهایی که در گرایش به مواد مخدر تاثیرگذار هستند باید کنترل شود.

دکتر ناصر صباغزادگان افزود: امروز نهادهای فرهنگی با مسئولیت سنگینی که برعهده دارند اگر هماهنگ عمل نکنند هر روز آسیب ها بیشتر خواهد شدو هم چنین اجرای برنامه های شاد و فرهنگی فشارهای اجتماعی برای گرایش به مواد مخدر را کم می کند.

وی با اشاره به باورهای غلط که منجر به گرایش  افراد به مواد ورفتن  به سمت راههای درمان متفاوت شده است اظهار داشت:  باید راه خروجی و نجات از اعتیاد خوب انتخاب گردد. اگر چرخه درمان یک معتاد طولانی تر گردد و بعد از آن هم خود معتاد و هم خانواده او تحت پوشش آموزش های مهارتهای زندگی قرار گیرد کمک شایانی به برگشت فرد معتاد به جامعه می گردد.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان یزد بر ضرورت پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد و گفت:  اعضاء  باید با همکاری هم جامعه هدف خود را برای پیشگیری از اعتیاد انتخاب کنند ضمن این که مصوبات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان باید قدرت اجرایی داشته باشد، بعد اجرایی و هماهنگی مصوبات نیز باید تقویت شود.

گفتنی است؛ اولین جلسه کمیته درمان وپیشگیری از اعتیاد بهزیستی میبد در  سال جاری با دستور کار گزارش اقدامات ادارات عضو  در سالن اجتماعات  بهزیستی میبد برگزار شد.

اعلام برنامه های اجرایی هر ارگان جهت کاهش آسیبهای اعتیاد  در جلسه آینده، ثبت نام معتادین  بهبود یافته یا درحال ترک در  کلاسهای ورزشی به صورت رایگان با همکاری ورزش و جوانان، اطلاع رسانی خط ملی اعتیاد توسط تمام اعضاء به جامعه هدف( به شماره تماس :09628) در خصوص هر گونه سوال در مورد پیشگیری و درمان اعتیاد، استفاده از ظرفیت روحانیون و هیات های مذهبی جهت اطلاع رسانی پیشگیری از آسیب های اجتماعی اعتیاد با همکاری تبلیغات اسلامی، برگزاری جلسات به صورت فصلی، همکاری  اعضاء در برگزاری دوره های آموزشی  اعتیاد ومهارتهای زندگی  در صورت اخذ مجوز  در برگزاری دوره  های  آموزشی  با توجه به ویروس کووید 19از جمله مصوبات این جلسه بود.تاریخ ثبت :1399/03/13


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه