مراسم گرامیداشت روز دختر در مرکز دختران ندای مهر بهزیستی یزد برگزار شد

همزمان با سالروز میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) مراسم گرامیداشت روز دختر در مرکز روزانه دختران بالای 12 سال ندای مهر بهزیستی یزد برگزار شد.

مدیرکل بهزیستی استان یزد درخصوص فعالیت مرکز روزانه دختران ندای مهر گفت: نخستين مركز حمايت هاي رواني اجتماعي دختران و خانواده (نداي مهر) در استان يزد  سال 96 در راستای شناسایی، جذب، پذیرش، ساماندهی و توانمند سازی دختران در معرض آسیب های اجتماعی آغاز به کار کرده است.

دکتر علی محمد عطابخش گفت: توانمندسازي دختران در معرض آسيب هاي اجتماعي به همراه خانواده آنها، شناسايي دختران درمعرض ناهنجاري هاي اجتماعي، بازگرداندن آنها به كانون گرم خانواده و كمك به ارتقاء سطح زندگي دختران در معرض آسيب از جمله اهداف این مرکز است.

وی افزود: گروه هدف در اين مركز دختران در معرض آسيب هاي اجتماعي بالاي 12 سال است كه به آنها خدمات تخصصي رايگان شامل مددكاري اجتماعي، روان شناسي و مشاوره در راستای توان افزایی و توانمندسازی ارائه می شود.

مدیرکل بهزیستی استان یزد خاطر نشان کرد؛ در حال حاضر 250 دختر بالای 12 سال آسیب دیده و در معرض آسیب اجتماعی تحت پوشش بهزیستی استان یزد هستند.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری نیز ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر با اشاره به جایگاه دختران و زنان در اسلام گفت: دختران و زنان امروز در عرصه های مختلف علمی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی حضور چشمگیری دارند و در علوم نوین نیز ورود کرده اند.

دکتر دانش دختران را آینده سازان و معماران آینده جامعه دانست و گفت: بسیاری از دختران بواسطه اثر بخش بودن نقش آنها در جامعه به عنوان مادران آینده در هویت ملی نیز نقش داشته و دارند.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم مدیرکل بانوان و خانواده استانداری طی نشست صمیمی با دختران، روانشناسان، مددکاران و مربیان مرکز دختران ندای مهر به بررسی دغدغه ها، مسائل و مشکلات آنها پرداخت.


تاریخ ثبت :1399/04/03


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه