اعلام برنامه های بهزیستی یزد به مناسبت روز جهانی معلولین

مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به فرا رسیدن 13 آذرماه( 3 دسامبر) روز جهانی افراد دارای معلولیت و لزوم بزرگداشت و تکریم جایگاه معلولان گفت: امسال هفته افراد دارای معلولیت از 8 لغایت 14 آذرماه با شعار « ساخت جهانی بهتر پس از کرونا برای افراد دارای معلولیت» برگزار می شود.
علی محمد عطابخش  روز جهانی معلولین را فرصتی برای متولیان رفاه و سلامت این افراد دانست و گفت: گرامیداشت  این مناسبت توانمندیها، ظرفیت ها، مسائل و مشکلات افراد دارای معلولیت و انتظارات بر حق آنها را در سطح جامعه منعکس می کند.
وی افزود: در هفته گرامیداشت افراد دارای معلولیت ضروری است اصلاح نگرش های نامناسب حاکم بر جامعه نسبت به افراد دارای معلولیت مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل بهزیستی استان یزد از رایگان شدن خدمات کلینیکی-توانبخشی بهزیستی در این هفته خبر داد و گفت: خدمات فیزیوتراپی، کاردرمانی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و... ویژه افراد دارای معلولیت و خانواده های آنها در این هفته رایگان است.
وی با اشاره به بازدید مجازی از مراکز توانبخشی مراقبتی با رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: در این هفته همچنین از خانواده هایی که مسئولیت نگهداری از چند معلول را به عهده دارند تجلیل می شود.
عطابخش با بیان اینکه از هنرمندان معلول در این هفته تجلیل می شود اظهار داشت: هنرمندان دارای معلولیت در رشته های نمایشی، تجسمی، موسیقی  و همچنین هنرمندانی که در زمینه توانمندسازی افراد دارای معلولیت در حوزه هنر تلاش نموده اند به مناسبت گرامیداشت این هفته تجلیل می شوند.
وی در خصوص دیگر برنامه های بهزیستی به مناسبت گرامیداشت هفته افراد دارای معلولیت گفت: تقدیر ازکارکنان معلول شاغل در دستگاههای استان توسط همان دستگاه، تقدیر از کارشناسان نمونه توانبخشی شهرستانها، تقدیر از مدیران مراکز شبانه روزی در خصوص کنترل کرونا، تقدیر از مراکز روزانه توانبخشی آموزشی برتر در ارائه خدمات توانبخشی از راه دور و تقدیر از کارگاههای تولیدی حمایتی و مراکز حرفه آموزی که با تغییر تولید محصولات خود به کنترل و کاهش آسیبهای ناشی از کرونا کمک کردند از جمله برنامه های بهزیستی در این هفته است.


تاریخ ثبت :1399/09/03


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه