آغاز غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در اردکان

برنامه پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی ویژه کودکان ۳ تا ۶ ساله از نیمه دی ماه در اردکان آغاز شد.
 رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان با اعلام این خبر گفت: برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی ویژه کودکان هرساله در آبان ماه انجام می‌شد که امسال به دلیل شیوع کرونا و احتمال شدت یافتن مجدد آن در6ماهه دوم سال، زمان اجرای طرح به دی ماه تغییریافت.
دکتر امیر ولی عضدزاده در خصوص نحوه اجرای این طرح در ایام کرونا گفت: طرح غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم با رعایت پروتکل های بهداشتی تدوین شده از سوی سازمان بهزیستی کشور اجرا می شود.
وی با اشاره به تعطیلی مهدهای کودک به عنوان یکی از مراکز اصلی اجرای طرح در سالیان گذشته گفت: امسال طرح غربالگری در پایگاههای دائم سنجش بینایی صورت می گیرد .
عضدزاده اظهارکرد : در حال حاضر اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان اردکانی توسط موسسه پیشگیری باران کویر تحت نظارت بهزیستی اردکان انجام می‌شود که والدین گرامی می توانند به همراه کودکان خود و با در دست داشتن شناسنامه، هر روز هفته صبح ها از ساعت ۹ الی ۱۱ و عصرها از ساعت 17 الی 19 به این پایگاه دائم واقع دربلوار شهید بهشتی جنب جهاد دانشگاهی مراجعه نمایند.
وی در پایان یادآور شد : درسال گذشته با اجرای این طرح 3 هزار و 877 کودک سه تا شش ساله در شهرستان اردکان مورد معاینه چشم قرار گرفتند که از این تعداد 441 کودک مشکوک به تنبلی چشم و سایر بیماریهای چشمی شناسایی و برای بررسی های تخصصی و درمان به متخصصان معرفی و ارجاع شدند.


تاریخ ثبت :1399/10/18


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه