جلسه مشترک بهزیستی تفت و شبکه بهداشت این شهرستان برای رفع مشکلات اجرایی طرح های پیشگیری از معلولیت ها برگزار شد

جلسه ای با محوریت رفع موانع پیش روی اجرای طرح های پیشگیری از معلولیت ها در شهرستان تفت با حضور مسئولین اداره بهزیستی و شبکه بهداشت این شهرستان در ۴ بهمن ماه برگزار شد.
به  گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان تفت، دکتر صباغزادگان؛ معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی استان با حضور در محل شبکه بهداشت این شهرستان با دکتر واعظ پور؛ رییس شبکه بهداشت شهرستان تفت با موضوع رفع مشکلات اجرایی طرح های پیشگیری از معلولیت ها به گفتگو نشستند. 
در این جلسه ی هم اندیشی به طرح های پیشگیری از معلولیت ها از جمله طرح غربالگری شنوایی نوزادان، پیشگیری از تنبلی چشم و پیشگیری از اختلالات ژنتیکی و مشکلات اجرایی آن در شهرستان پرداختند ودکتر واعظ پور و رئیس بهزیستی شهرستان تفت در خصوص اجرای گسترده تر طرح های پیشگیری از معلولیت قول همکاری و مساعدت دادند.
درحاشیه این جلسه فصاحت، رییس بهزیستی شهرستان تفت در گفتگو با خبرنگاران از شهروندان دعوت کرد تا از خدمات طرح های پیشگیری از معلولیت بهره مند گردند.
لازم به ذکر است طرح پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان 3 تا 6 سال در حال حاضر با پروتکل های ویژه بهداشتی انجام می پذیرد. امسال طرح غربالگری تنبلی چشم تنها به وسیله دستگاه انجام می شود و علت آن نیز تسریع در انجام غربالگری و به حداقل رساندن حضور کودک در مراکز و همچنین تماس کمتر بین کودک با فرد غربالگر است. با توجه به اینکه سن طلایی درمان و مداخله در تنبلی چشم، زیر ۸سالگی است، طرح غربالگری تنبلی چشم برای کودکان ۳ تا ۶ساله انجام می شود تا فرصت کافی برای درمان وجود داشته باشد. 
فصاحت از همه شهروندان که کودک 3 تا 6 ساله دارند درخواست کرد جهت معاینه چشم فرزند دلبندشان به پایگاه دائمی سنجش بینایی ( موسسه مهر ماندگار ) در نبش خیابان شهدا ( ساختمان بهزیستی ) مراجعه نمایند. 
گفتنی است؛ در حال حاضر غربالگری شنوایی نوزادان در دو مرکز درمانگاه شهید بهشتی ( چهرشنبه ها ) و بهزیستی ( پنج شنبه ها) توسط کارشناس شنوایی سنجی انجام می شود شهروندان عزیز می توانند جهت اطمینان از سلامت شنوایی نوزادان خود قبل از یک ماهگی به این مراکز مراجعه کنند. 


تاریخ ثبت :1399/11/05


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه