مراسم تجلیل از خیّرین شهرستان میبد

به گزارش روابط عمومی بهزیستی  میبد  مدیرکل بهزیستی استان در این مراسم با اشاره به این نکته که بیش از 52 فعالیت و 130 فرایند برای بهزیستی تعریف شده است نوع کار بهزیستی را به نوعی از قبل از تولد تا پس از فوت عنوان کرد و گفت: بیش از 95درصد فعالیت های بهزیستی به صورت غیردولتی در حال انجام است و کمک های سازمانی بسیار اندک است و هر چه فعالیت های بهزیستی محدودتر شود قطعاً ما بهتر می توانیم به فعالیت اصلی خود بپردازیم.

وی در ادامه افزود: مراکز مثبت زندگی، بهزیستی های کوچک آن منطقه هستند که ارائه خدمات آن ها به شکل آی تی بیس و الکترونیکی می باشد. این مراکز ابتدای کارشان هست و به امید خدا طبق اعلام کشور در نیمه اول اسفند ماه ( هفتم اسفندماه مصادف با ولادت با سعادت امام علی (ع) ) 2400 مرکز مثبت زندگی در سراسر کشور راه اندازی خواهد شد که سهم استان یزد 43 مرکز می باشد.

علی محمد عطابخش عنوان کرد: قبل از مراکز مثبت زندگی، ارائه خدمات بهزیستی در قالب موسسات انجام میشده و بنده ضمن تقدیر و تشکر از عوامل و مجموعه مؤسسه خیریه باب الحوایج شهرستان میبد، عاجزانه تقاضا دارم که حمایت های خود را در جهت افراد نیازمند جامعه و شهرستان ادامه داده و سازمان هم در حد توان و مسائل قانونی حمایت خود را خواهد داشت.

سیدمحسن فلاح؛ رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد در این مراسم با اشاره به این نکته که مؤسسه خیریه باید مؤسسه ای باشد که تخصصی عمل کند عنوان کرد: خوشبختانه در میبد پایه گذاری مؤسسات بدین شکل انجام شده و در حال حاضر شهرستان میبد دارای 13 مؤسسه خیریه که شامل مؤسسات تخصصی اشتغال، حقوقی و فرهیختگان می باشد و 6 مؤسسه در    ) در راستای پیشگیری داریم.NGO)

وی در ادامه افزود: موسسه خیریه باب الحوایج یک موسسه جامع و کامل در عرصه های پیشگیری از جمله مرکز مشاوره، پایگاه دائم سنجش بینایی، طرح نوروفیدبک و همچنین در حوزه توانبخشی در بخش های گفتاردرمانی و کاردرمانی در حال فعالیت می باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: این که حمایت یه دستگاه دولتی پشت سر یک مؤسسه ای باشد خیلی مهم است و امیدواریم در آینده شاهد موفقیت بیشتر مؤسسات باشیم.


تاریخ ثبت :1399/11/21


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه