رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهاباد؛

430معلول از خدمات بهزیستی شهرستان بهاباد استفاده می‌کنند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بهاباد به مناسبت روز جهانی معلولین گفت: ۴۳۰ نفر معلول تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان بهاباد هستند که از خدمات این اداره بهره می‌برند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی بهاباد، علی اصغر پاک نهاد عصر دیروز در نشست هفته معلولین، با اشاره به روز جهانی معلولین و گرامی داشت این روز اظهار داشت: در شهرستان بهاباد 430 معلول تحت پوشش این اداره هستند که از خدمات مختلف بهره می‌برند.

وی از پرداخت کمک هزینه مسکن معلولان بهابادی خبر داد و افزود: در 8 ماهه نخست امسال 230 میلیون ریال برای معلولان تحت پوشش اداره بهزیستی بهاباد پرداخت شده است.

پاک نهاد به طرح ویزیت درمان در منزل برای معلولین شهرستان اشاره کرد و افزود: در این زمینه 30 نفر معلول در منزل ویزیت شدند و تعداد 113 نفر از معلولین نیز وسایل و تجهیزات توانبخشی و بهداشتی از این سازمان دریافت کردند.

رئیس اداره بهزیستی بهاباد به ضرورت مناسب‌سازی و فضاسازی محیط شهری و روستائی برای معلولین اشاره و تاکید کرد: جهت فضا سازی و مناسب سازی معلولین شهرستان، 200 میلیون ریال در 8 ماهه سال جاری هزینه شده است.

پاک نهاد با بیان اینکه خانواده‌ها باید مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج را جدی بگیرند و در این زمینه فرهنگ‌سازی کنند گفت: در این راستا تعداد 40 نفر از افراد تحت پوشش به مشاوره ژنتیک معرفی شدند و 20 نفر نیز آزمایش ژنتیک دادند.

وی با بیان اینکه باید آموزش و پیشگیری جدی گرفته شود و در این زمینه بیشتر کارکرد افزود: در شهرستان بهاباد طرح مشاوره ژنتیکی و آموزش برای زوج‌های جوان اجباری شده است.

رئیس اداره بهزیستی بهاباد در ادامه به اشتغال و کمک‌های غیر موردی نیز اشاره کرد و گفت: در زمینه اشتغال تعداد 96 نفر جهت دریافت تسهیلات اشتغال به بانک‌ها معرفی شده‌اند و در ارتباط با کمک‌های غیر‌موردی نیز مبلغ 300 میلیون ریال نیز هزینه شده است.


تاریخ ثبت :1396/09/13


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه