85 درصد از توانخواهان مرکز توانا بافق مدرک تحصیلی مدرسه امید دارند

85 درصد از توانخواهان مرکز حرفه آموزی روزانه پسران ذهنی بالای 15 سال توانا بافق مدرک تحصیلی مدرسه امید دارند.
مسئول فنی مرکز حرفه آموزی روزانه پسران ذهنی بالای 15 سال با بیان این مطلب گفت: فعالیت های فرهنگی-ورزشی جهت همسو شدن عملکرد توانخواهان با همکاری آموزش و پرورش در مدرسه امید صورت می گیرد.
مریم محبی زاده افزود: توانخواهان این مرکز همچنین در رشته های سوخت نگاری روی چوب، کیف دوزی  با چرم، نقاشی، پرورش گیاه، قالیبافی و بافندگی، کارگاه صنایع دستی آموزش می بینند.
وی هدف مرکز توانا را پرورش و آموزش مهارت های فردی، اجتماعی، حرفه ای و زندگی معلولان ذهنی دانست و گفت: با ظرفیت 40 نفر فعالیت خود را تحت نظارت بهزیستی از سال 93 آغاز نموده است.
وی در خصوص نحوه پذیرش و آموزش توانخواهان در این مرکز گفت: با توجه به تست های روانشناسی و روانشناختی در دو گروه تربیت پذیر و آموزش پذیر سطح بالا جهت فعالیت در امور آموزشی- تربیتی؛ توانخواهان این مرکز نیز در گروه آموزش پذیر سطح متوسطه و بالا جهت فعالیت در امور حرفه آموزی، پذیرش می شوند.
مسئول فنی مرکز توانا در پایان با اشاره به موفقیتهای توانخواهان این مرکز در حوزه فرهنگی و ورزشی اظهار داشت: حرفه آموزان در بخش  ورزشی در رشته های فوتسال، دوچرخه سواری، شنا، دارت، طناب کشی، طناب زنی و زورخانه و در بخش هنری در رشته های سرود، تئاتر و موسیقی درمانی موفق ظاهر شده اند.
مرکز جامع توانبخشی توانا زیرمجموعه موسسه خیریه جامعه معلولین بافق در دو بخش حرفه آموزی پسران ذهنی بالای 15 سال و توانبخشی-مراقبتی مبتنی بر خانواده با 8 نفر پرسنل فعالیت می کند.


تاریخ ثبت :1396/11/03


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه