رئیس بهزیستی میبد؛

عدم آموزش مهارت های زندگی، مهمترین عامل طلاق های ضربتی در چند ماه اول زندگی است

مهمترین عوامل طلاق های ضربتی و کمتر از چند ماه و بسیاری از طلاق های عاطفی عدم آموزش مهارت های زندگی است.
رئیس بهزیستی میبد با بیان این مطلب در جلسه آموزشی تحکیم بنیان خانواده ویژه بانوان روستای نیوک گفت: از مهمترین عوامل طلاق، اهمیت ندادن به نظرات جوانان و ازدواج اجباری، برخورد تکانشی با پدیده ی ازدواج، خواستگاری و عقد بدون هیچ گونه آموزش می باشد.
سید محسن فلاح با اشاره به افزایش آمار طلاق در استان یزد و شهرستان میبد، گفت: کلیه اقشار جامعه باید در کلاسهای دانشنامه ی ازدواج که طراحی و راه اندازی آن برای اولین بار در شهرستان میبد انجام گرفته است، شرکت کنند.
وی  بر شرکت زوجین در دوره های آموزشی مهارتهای زندگی قبل و بعد از ازدواج تاکید کرد و گفت: آموزش مهارتهای زندگی در تمامی مقاطع سنی از دوره مهدکودک و پیش دبستانی، دوره جوانی، دانشجویی، سالمندی توسط بهزیستی با توجه به  سرفصلهای آموزشی این سازمان در حال برگزاری است.
رئیس بهزیستی میبد در خصوص این سر فصل های آموزشی گفت: از جمله این سرفصل ها؛ آموزش مهارت خودآگاهی، کنترل خشم و اضطراب، مهارت حل مساله، تصمیم گیری خلاق و مهارت همدلی که در طول زندگی هر فردی مورد نیاز است و باعث کاهش آمار طلاق و تعامل بهتر افراد با یکدیگر می شود.
وی ابراز امیدواری کرد: با گسترش آموزش مهارتهای زندگی میزان اختلافات و دعاوی غیر ضروری مردم خصوصا زوجین کاهش یابد و شاهد استحکام بنیان خانواده موفق در شهرستان باشیم.


تاریخ ثبت :1396/11/08


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه