در نشست هم اندیشی آسیب های اجتماعی بافق مطرح شد؛

روحانیت باید نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند

اولین نشست هم اندیشی با حضور نماینده ولی فقیه، روحانیت، اداره تبلیغات اسلامی، اداره ارشاد و مرکز اورژانس اجتماعی(123) شهرستان، در محل دفتر امام جمعه بافق با هدف آشنایی بیشتر و هدفمند مبلغین از آسیب های اجتماعی و همفکری در تبلیغ مسائل مربوط به خانواده در راستای کاهش آسیب ها برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی بافق؛ در این جلسه نماینده ولی فقیه در شهرستان با تقدیر از برگزاری چنین نشست های مفیدی، شفافیت در آموزش های قبل و بعد از ازدواج و قاطعیت دادگستری را خواستار شد.
حجة الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق افزود: آموزش دوره ای مبلغین در راستای رصد، مداخله و آموزش موثر مخاطبین خود در جهت کاهش آسیب های اجتماعی را از سوی بهزیستی لازم و ضروری دانست.
در ادامه این جلسه حجة الاسلام روحانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی بافق بیان کرد: ایام تبلیغی به ویژه ایام سوگواری شهادت حضرت زهراء(س) فرصت مغتنمی در جهت تبلیغ سیره و منش زندگی محمد و آل محمد(ص) است.
وی اظهار داشت: ایام الله دهه فجر، تبلور انقلاب فاطمی است و روحانیت با رسالت تبلیغی خود باید نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند.
در ادامه کارشناسان مرکز اورژانس اجتماعی گزارشی از عملکرد مقایسه ای سال های 95 و 96 را ارائه دادند که با توجه به افزایش طلاق و بحران های آسیب زای  ناشی از آسیب های اجتماعی، خواستار همکاری و مداخله هدفمند روحانیت شدند.
محسن خوشگذران رئیس بهزیستی بافق با توجه به گزارش ارائه شده گفت: در بحث آسیب های اجتماعی و مداخله در بحران به همکاری و تعامل بیشتر روحانیت و متولیان امور فرهنگی با مرکز اورژانس اجتماعی نیازمندیم و با مداخله تعاملانه روحانیت، می توانیم شاهد کاهش آسیب های اجتماعی باشیم.
در این جلسه نبود آموزش کافی پیش از ازدواج، اقدام سریع موکلین در طلاق توافقی، اجرای سریع مهریه و نبود آموزش مهارت های زندگی در برنامه های درسی آموزش و پرورش، از دلایل ایجاد آسیب ها در جامعه عنوان شد.
گفتنی است؛ با استقبال روحانیت از این هم اندیشی، آمادگی خود را برای تبلیغ احکام مربوط به سبک زندگی اسلامی و مشاوره های مذهبی لازم اعلام کردند و خواستار استمرار چنین نشست هایی شدند.تاریخ ثبت :1396/11/12


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه