همزمان با چهارمین روز بزرگداشت دهه فجر؛

نخستین مرکز رفاه کودک و خانواده در یزد افتتاح شد

نخستین مرکز رفاه کودک و خانواده «آوای زندگی» همزمان با چهارمین روز بزرگداشت دهه فجر در یزد افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد؛ مدیرکل بهزیستی استان یزد در مراسم افتتاح این مرکز گفت: توسعه مراکز کودک و رفاه خانواده منجر به بهتر زیستن جامعه می شود.
دکتر عفتی گفت: در چارچوب این مرکز مجموعه خدماتی نظیر مراقبت روزانه، انجام تکالیف مدرسه، مددکاری اجتماعی، مشاوره، اردوهای فرهنگی - تفریحی، فعالیتهای فوق برنامه و دوره ها و جلسات آموزشی ویژه خانواده ها تعریف شده است خدمات بصورت ساعتی تمام  وقت ارائه می گردد.
وی هدف از راه اندازی مراکز رفاه کودک و خانواده را فراهم آوردن خدمات مراقبتی و پرورشی برای کودکان در راستای تحکیم بنیان خانواده دانست و گفت: آموزش مهارتهای زندگی به کودکان بر پایه فرهنگ دینی و ملی، ارتقای سطح مهارت های والدینی، فراهم آوردن امکان مراقبت از کودکان در ساعت عدم حضور والدین و سرپرستان آنها از دیگر اهداف این مراکز است.
مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به شکل گیری شخصیت کودکان در سنین زیر 6 سال گفت: بسیاری از عادات، رفتار و شخصیت کودکان در سنین پایین و در طول زمان شکل می گیرد و در بزرگسالی نمی  توان با یک جلسه مشاوره انتظار حل مشکل را داشت.
وی بر ضرورت توسعه مراکز رفاه خانواده و کودک در استان تاکید کرد و گفت: در این مراکز بر اساس بازی، تجربه و خلاقیت و آموزش مهارتهای زندگی به رشد همه جانبه کودک توجه می شود


تاریخ ثبت :1396/11/16


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه