همزمان با گرامیداشت دهه فجر؛

طرح غربالگری شنوایی کودکان در میبد و یزد آغاز شد

همزمان با گرامیداشت دهه فجر؛ طرح غربالگری شنوایی کودکان 3 تا 5 سال در مهدهای کودک میبد و یزد آغاز شد.
مدیرکل بهزیستی استان یزد در مراسم افتتاح این طرح گفت: سال گذشته با اجرای این طرح به صورت پایلوت در مهدهای کودک یزد هزار و 50 کودک تحت پوشش غربالگری شنوایی قرار گرفتند.
دکتر عفتی با اشاره به گسترش این طرح در استان گفت: امسال در یزد و میبد طرح اجرا می شود و در نظر داریم در کلیه شهرستانهای استان این طرح را گسترش دهیم.
وی از مهدهای کودک که در جهت سلامت فرزندان تلاش می کنند، قدردانی کرد و گفت: آگاه سازی مدیران و مربیان مهدهای کودک در مرحله اول و حساس سازی خانواده از طریق مهدها در مرحله دوم از جمله اهداف اجرای این طرح  غربالگری شنوایی است.
مدیرکل بهزیستی استان یزد در خصوص نحوه اجرای این طرح گفت: شناسایی موارد کم شنوایی و ارجاع برای درمان بعدی و پیگیری تا درمان کامل از سوی بهزیستی در این طرح صورت می گیرد.
وی در بخشی دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت دوران کودکی و سنین زیر 6 سال گفت: حساسیت این دوران بسترسازی و فراهم آوردن زمینه رشد سالم و تشخیص اختلالات را ضروری می نماید و ما در قبال سلامت نسل آینده جامعه مسئول هستیم.
دکتر عفتی با اشاره به پوشش صد در صدی غربالگری شنوایی نوزدان در استان یزد گفت: این پوشش باعث شده در حال حاضر ما ورودی ناشنوایی در مدارس استان نداشته باشیم.


تاریخ ثبت :1396/11/21


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه