امام جمعه میبد

حانواده پایگاه سلامت و رشد و تعالی در جامعه است


امام جمعه میبد ، خانواده را پایگاه سلامت و رشد و تعالی در جامعه عنوان نمود و هر گونه تلاشی را برای داشتن خانواده هایی سالم در جامعه را ستود.
آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در مراسم اختتامیه نمایشگاه خانواده موفق در میبد بیان کرد : منطق اسلام ، منطقی است که در آن شاخص های یک شهر، شهری با نشاط، سالم، به دور از آسیب های اجتماعی و دارای خانواده هایی به عنوان پایگاه سلامت و رشد و تعالی می باشد .

وی افزود : لازم است در متن ارزشهای اسلامی، تلاش برای داشتن خانواده هایی سالم نیز گنجانده شود و شهر به دور از اعتیاد، طلاق و اختلافات خانوادگی که به مراتب بدتر از طلاق است، باشد.

خطیب نماز جمعه میبد در ادامه با اشاره به کم نبودن خانواده هایی که نشاط و صمیمیت در آنها وجود ندارد، در جامعه، عنوان نمود : خانواده باید آنگونه باشد که وقتی فرزند آن خانواده بعد از بازگشت از مدرسه پا در آن فضا می نهد، حس ماهی را داشته باشد که به دریا باز می گردد.

وی خاطر نشان نمود: رشد، سلامت، تعالی و سعادت جامعه به خانه و خانواده برمی گردد و هر تلاشی برای داشتن خانواده سالم ارزشمند است.

آیت الله اعرافی از مهمترین کارهای حوزه ، آموزش و پرورش و دانشگاه را حل مشکلات جامعه ذکر نمود و افزود: اگر این سه ضلع در کنار هم قرار بگیرند در حل بسیاری از مسائل می توانند تاثیر گذار باشد.

وی بیان داشت : برنامه های مختلف چون طرح مهندسی مهاجرت، جلوگیری از وجود آمدن طلاق در جامعه، مهار اعتیاد، ایجاد نشاط اجتماعی و… در سایه ایده های مختلف و تلاش مسئولین دستگاههای اداری شهرستان چون فرمانداری، شهرداری، شورای شهر، نیروی انتظامی دادگستری و ارگانها و ادارات دیگر می تواند صورت پذیرد و شدنی است .

.


تاریخ ثبت :1396/11/21


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه