سازش 25 تا 30 درصدی پرونده‌های طلاق در شهرستان خاتم


رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاتم، از سازش 25 تا 30 درصدی پرونده‌های طلاق در این شهرستان خبر داد. 

احمد تکتاز  با اشاره به اینکه در 9 ماهه سال جاری 86 پرونده در حوزه طلاق جهت مشاوره به بهزیستی شهرستان خاتم(مرکز تحکیم بنیان خانواده) از طرف دادگستری شهرستان، ارجاع شده است، گفت: به طور تقریبی از میان پرونده‌های ارجاع شده به این اداره، 25 تا 30 درصد به سازش منجر شده است.

وی بابیان اینکه بیشترین آماردرخواست  طلاق در شهرستان مربوط به پنج سال اول زندگی مشترک است، افزود: از تعداد افرادی که برای طلاق مراجعه کرده‌اند سه مورد در یک‌ساله اول زندگی مشترک، 26 مورد در یک تا سه سال، 11 مورد در سه تا پنج سال و 44 مورد بیش از 5 سال از زندگی مشترک خود را سپری کرده‌اند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاتم با برشماری برخی از دلایل درخواست طلاق طی سال جاری در این شهرستان، تصریح کرد: بر اساس پرونده‌های در دست بررسی، در حال حاضر 19 مورد اعتیاد، 12 مورد خیانت، 15 مورد دخالت اطرافیان و هفت مورد ازدواج تحمیلی از دلایل درخواست طلاق بوده است.

تکتاز ادامه داد: در 9 ماهه سال جاری 62 مورد زوجین متقاضی طلاق،  ساکن شهرستان و 12 مورد غیربومی بوده اند .

این مقام مسئول عنوان کرد: 44 مورد از پرونده‌های متقاضی طلاق فاقد فرزند بوده‌اند، 14 مورد دارای یک فرزند، 14 مورد دارای دو فرزند و 12 مورد نیز سه فرزند داشتند.

وی با تأکید بر دوره آموزش زوجین جوان که با همکاری و تفاهم‌ نامه  با قوه قضائیه و سازمان ثبت‌اسناد صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: بر این اساس زوجین مکلف به شرکت در جلسات 16 ساعته هستند که بر این اساس تاکنون از 275 ازدواج، 154 زوج در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند. همچنین زوجین مکلف به غربالگری ژنتیک نیز هستند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاتم اشاره نمود:  طرح آموزشی زندگی خانواده در استان یزد از یک سال گذشته آغاز به کارکرده است .


تاریخ ثبت :1396/11/24


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه