رئیس بهزیستی مهریز؛

مهریز با 27 درصد جمعیت سالمندی، دومین شهر سالمند استان است

رئیس بهزیستی مهریز در چهارمین جلسه کمیته مناسب سازی و شورای سالمندان این شهرستان گفت: مهریز با 27 درصد جمعیت سالمندی، دومین شهر سالمند استان است
به گزارش روابط عمومی بهزیستی مهریز؛ علیزاده با اشاره به رشد جمعیت سالمندی در این شهرستان  بر لزوم توسعه مراکز توانپزشکی در ارائه خدمات سالمندان روستاها تاکید کرد و گفت: شوراهای اسلامی و دهیاران به عنوان بازوان برنامه ریزی  و اجرایی بهزیستی در روستاها در خدمت رسانی به سالمندی و معلولین  هستند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی مهریز؛ در این جلسه علیزاده؛ رئیس اداره بهزیستی شهرستان مهریز از بخشدار مرکزی شهرستان، دهیاران و رؤسای شورای اسلامی شهرستان خواستار توجه ویژه و حمایت در این خصوص شد.
وی در قسمتی دیگر از صحبت هایش واگذاری  خدمات به بخش غیر دولتی و استفاده از توان خیرین را از ویژگی های فعالیتها ی اداره بهزیستی شهرستان دانست و اظهار داشت: هرکجا از مردم برای انجام کارها کمک خواستیم یا کارها را به این عزیزان واگذار گردید به بهترین نحو انجام شد.
وی افتخار بهزیستی شهرستان را اعتماد مردم به این اداره و حمایت مردم از برنامه های بهزیستی دانست و گفت: بالغ بر 90 درصد خدمات در بخش غیر دولتی و توسط مردم و خیرین انجام می شود.
دهقانی زاده بخشدار مرکزی شهرستان مهریز نیز ضمن تشکر از فعالیت های خوب بهزیستی در حوزه های مختلف در شهرستان و دهستانهای شهرستان گفت:تعامل، همکاری و ارائه خدمات مناسب و مناسب سازی معابر و بوستان های روستایی از وظایف  مسئولین و برنامه ریزان است.
وی از تمامی دهیارها و اعضای شورای اسلامی روستاها خواستار توجه و اختصاص اعتبار لازم به این امر و همکاری همه جانبه با بهزیستی شد.
بخشدار مرکزی مهریزی با بیان اینکه یکی از ویژگی های جمعیتی جوامع روستایی سالمندی است، گفت: توسعه مراکز توانبخشی بهزیستی، ویزیت سالمندان و..  لازمه برنامه ریزی در روستاها است تا از یک طرف خدمات به روز به سالمندان و معلولین شهرستان ارائه دهیم و از طرف دیگر مانع مهاجرت این عزیزان به مرکز شهر برای دریافت خدمات شویم.
گفتنی است؛ عدم مناسب سازی معابر روستاها، بوستانها و.. از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بودکه با تصویب و موافقت اعضاء مقرر شد تمامی دهیاری ها و بخشداری شهرستان از معلولین توانمند، مشاوران مناسب انتخاب، تا در برنامه های توسعه ایی از مشاوره آنها استفاده نمایند.
لازم به ذکر است؛ چهارمین جلسه کمیته مناسب سازی و شورای سالمندان شهرستان مهریز با هدف گسترش خدمات توانبخشی و ویزیت سالمندان در روستاهای شهرستان مهریز برگزار گردید.


تاریخ ثبت :1396/12/15


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه