برگزاری جلسه شورای توانبخشی اجتماع محور در خرانق اردکان

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان هدف از برگزاری این جلسه را اجرای برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه ،CBR، در مناطق روستایی شهرستان اردکان از طریق واگذاری امور به انجمن‌ها و موسسات غیر دولتی عنوان کرد.

عضدزاده ضمن تاکید بر ارائه خدمات توانبخشی و حمایتی به معلولین ساکن روستا‌های اردکان به ویژه بخش خرانق، توضیحات کاملی در زمینه اجرای توانبخشی مبتنی بر جامعه و تشکیل شورا‌های ،CBR، ارائه نمود.

وی گفت: در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه روستایی تعدادی کارشناس به عنوان تسهیل گر میانی و محلی مانند حلقه واسط بهزیستی با شورا‌های محلی، خانواده ها‌ی معلولین و مردم محلی عمل می‌کنند و ضمن شناسایی معلولان و نیاز سنجی، در صورت نیاز به ارجاع به اداره بهزیستی شهرستان معرفی می‌گردند.
عضدزاده ادامه داد: کار تسهیل گران ارائه خدمات توانبخشی اجتماع محور است که عبارتند از: آموزش در خانواده، آموزش خارج ازخانواده، اشتغال، ارجاع، تامین وسایل کمک توانبخشی و حمایت‌های اجتماعی و در اجرای این برنامه دو نفر کارشناس به عنوان تسهیل گر میانی و یک تسهیل گر محلی فعالیت می‌کنند.
 مجتبی خالصی بخشدار خرانق نیز با مهم توصیف کردن خدمت به معلولان و ارزش معنوی کارخیر و با ابراز خرسندی از آغاز اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در بخش خرانق، از دهیاران و اعضای شورای اسلامی بخش خواست تا  در خدمت رسانی به معلولان و اجرای طرح CBR نهایت همکاری را داشته باشند.
جلسه شورای توانبخشی اجتماع محور بخش خرانق از توابع شهرستان اردکان با حضور رئیس، کارشناس cbr بهزیستی اردکان، تسهیلگر میانی، بخشدار، دهیاران، اعضای شورا اسلامی، پزشک و بهورز بخش خرانق و والدین یکی از توانخواهان در محل بخشداری خرانق برگزار شد.


تاریخ ثبت :1396/12/24


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه