رئیس اداره بهزیستی اردکان؛

ارائه خدمات توانبخشی بهزیستی اردکان به ۲ هزار معلول

رئيس اداره بهزيستي شهرستان اردكان گفت : بهزیستی اردکان بیش از دو هزار معلول و 300 خانوار نیازمند شهرستان را تحت پوشش و حمایت خود قرار داده است .

امير ولي عضدزاده اظهارداشت : در حال حاضر سازمان بهزيستي يگانه و تنها مركز تخصصي ارائه كننده خدمات توانبخشي دولتي در كشور است كه براساس وظايف قانوني خود ، خدمات مختلفي را به معلولان ،نیازمندان وسالمندان ارائه مي دهد ، اين سازمان همچنين سازماني است كه پا به پاي مردم و همراه با رشد و تكامل آنان در عرصه هاي مختلف ، خدمات متنوع و گوناني را به آحاد جامعه ارائه مي دهد.

وی افزود : ارائه خدمات حمایتی و توانبخشی به 2300 نفر از معلولان و خانواده های نیازمند، فعالیت بیش از 40 مرکز روزانه و شبانه روزی در شهرستان اردکان با مجوز بهزیستی، پرداخت تسهیلات خوداشتغالی و تسهیلات مشاغل خانگی به 107 نفر از مددجویان، برگزاری بیش از 66 دوره آموزشی آگاهسازی پیشگیری از معلولیتها ، پيشگيري از اعتياد ، مهارتهاي زندگي ، آموزش خانواده ، آموزش پیش از ازدواج برای جامعه هدف بهزیستی از مهمترین اقدامات این اداره در سالی که گذشت است.

 عضدزاده در خصوص اجرای غربالگری شنوایی نوزادان نیز گفت : اجرای غربالگری شنوایی نوزادان با پوشش 100 درصدی و اجرای طرح پیشگیری از آمبلیوپی (تنبلی چشم) کودکان 3 تا 6 ساله شهرستان برای3هزارو 453 کودک انجام شده است .

  این مسئول در خصوص اجرای برنامه پیشگیری ازاختلالات ژنتیک نیز تصریح کرد : اجرای طرح پیشگیری از اختلالات ژنتیک نیز در این شهرستان انجام شده و  450 نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند .

دکترعضد زاده درخصوص فعالیت مهد های کودک این شهرستان گفت : 17 مهد کودک شهری و روستایی و یک آدینه مهد با مجوز بهزیستی در شهرستان فعالیت دارند.

  وی از رسیدگی  به 778 پرونده طلاق و مداخله در اورژانس های اجتماعی  در این اداره خبرداد و افزود:  پیگیری و جلب مشارکت خیرین در زمینه پیشرفت 35 درصدی ساختمان سازی مرکز اختلالات بلع و تغذیه و دندانپزشکی معلولین ذهنی ، تشکیل و ثبت بنیاد فرزانگان و افتتاح فاز دوم مرکز تحقیقات سالمندی اردکان با حضور وزیرمحترم تعاون کار ورفاه اجتماعی از مهمترین برنامه های بهزیستی اردکان در سال 96 بوده است.

بهزیستی اردکان بیش از دو هزار معلول و 300 خانوار نیازمند شهرستان را تحت پوشش و حمایت خود دارد و خدمات خود را از طریق 17 مهد کودک ، 11 مرکز توانبخشی روزانه و شبانه روزی و ویزیت در منزل، 10 موسسه فعال در حوزه پیشگیری و سه موسسه خیریه همکار به آحاد مردم و مددجویان ارائه خدمت می کند.


تاریخ ثبت :1397/01/08


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه