رییس بهزیستی میبد:

میبد دارای بیشترین تعداد خانه های کودکان در استان است

بهزیستی شهرستان میبد با داشتن 5 خانه کودک و نوجوانان و سرپرستی 54 کودک، تنها شهرستانی است که در استان یزد، بیشترین تعداد خانه کودکان و نوجوانان را داراست.

رئیس بهزیستی میبد در بازدید از مراکز حدیث مهر مادری و حدیث مهرصفایی کودکان این شهرستان گفت:عمده این کودکان را به علت آسیب های ناشی از طلاق و اعتیاد و برسرپرست بودند در این خانه ها پذیرش شده اند.

سید محسن فلاح گفت: این کودکان که ناخواسته از خانواده جدا شده و از مهر و عطوفت پدر و مادر جا مانده اند در مراکز تحت اداره بهزیستی شهرستان میبد نگهداری می شوند. 

وی مهمترین هدف بهزیستی را برگرداندن این کودکان به خانواده ها دانست و گفت: این کودکان تا زمانی که در مراکز بهزیستی و با کمک خیرین دلسوز نگهداری می شوند، آموزشهای تربیتی، دینی، اخلاقی، ورزشی، مهارتهای زندگی، آموزشهای درسی  فرا گرفته و از سنین 6 تا 18سال تحت حمایت قرار می گیرند و پس از سنین 18سالگی وارد جامعه می شوند.

فلاح افزود: کودکان 3 تا 6 سال  دختر و پسر در مرکز مهر صفایی هستند و پس از سن 6 سالگی تا 13سالگی دختران در مرکز سایه بان دریا و پسران در مرکز حدیث مهرمادری تحت حمایت قرار می گیرند واز سن 13تا18 پسران در مرکز بزرگسالان مهران و دختران در مرکز مروارید تحت حمایت قرار می گیرند.

رییس اداره بهزیستی میبد از نگاه و توجه خیرین شهرستان به این کودکان را از الطاف خدایی و حس انسان دوستانه آنها خواند و گفت: 50 درصد از کمک های مالی و حمایت این عزیزان به دست توانای خیرین انجام می شود که با لطف و کمک خیرین امیدواریم تا تشکیل زندگی برای این قشر آسیب دیده همچنان حمایت ها  صورت بگیرد.

 


تاریخ ثبت :1397/01/14


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه