رئیس بهزیستی اردکان خبر داد؛

شناسایی 417 کودک مشکوک به تنبلی چشم در اردکان

سال گذشته تعداد 417 نفر کودک مشکوک به تنبلی چشم در اردکان شناسایی شدند.

رئیس بهزیستی اردکان با اعلام این خبر در جشنواره چتر سلامت این شهرستان گفت:سال 96 تعداد  3 هزار و 490 نفر از کودکان 3 تا 6 شهرستان سنجش بینایی شدند که از این تعداد 417 نفر مشکوک  به تنبلی چشم و سایر بیماریهای چشمی برای پیشگیری به متخصصان ارجاع شدند.

دکتر عضدزاده با اشاره به غربالگری شنوایی نوزادان در اردکان گفت:  تمامی نوزادان متولد شده در سال گذشته از نظر شنوایی مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

این مسئول تعداد افراد زیر پوشش طرح مراقبین را 40 نفر و تعداد افراد زیر پوشش طرح ویزیت در منزل سالمندی را بیش از یکصد نفر عنوان نمود و افزود: که در این طرح انواع خدمات پزشکی، پرستاری، توانبخشی و مشاوره ای در منزل و بر بالین بیماران و معلولان و سالمندان به آنها ارائه می شود.

رئیس بهزیستی اردکان یادآورشد : بهزیستی اردکان خدمات پیشگیرانه، حمایتی، توانبخشی و توانمندسازی خود را از طریق 17 مهد کودک، 11 مرکز توانبخشی روزانه و شبانه روزی و ویزیت در منزل، 10 موسسه فعال در حوزه پیشگیری و سه موسسه خیریه همکار به آحاد مردم و مددجویان ارائه می کند.

 

وی با اشاره به حضور بهزیستی و مراکز توانبخشی تحت نظارت این سازمان اظهار داشت: بهزیستی یکی از سازمانهای فعال در حوزه سلامت اقشار مختلف جامعه و بویژه معلولان و سالمندان است که بسیاری از این خدمات در جامعه شناخته شده نیست .

دکتر عضدزاده برگزاری نمایشگاه توانمندی های حوزه سلامت را بستر مناسب برای معرفی خدماتی بهزیستی در حوزه سلامت اجتماعی دانست و گفت: غربالگری شنوایی نوزادان، اجرای طرح پیشگیری از آمبلیوپی (تنبلی چشم) کودکان 3 تا 6 ساله شهرستان، اجرای طرح پیشگیری از اختلالات ژنتیک در دانش آموزان مقاطع دهم و یازدهم، درمان و بازتوانی معتادان ، ارایه خدمات درمانی و توانبخشی به معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن، اجرای طرح مراقبین، ارائه خدمات طرح ویزیت در منزل، ارائه خدمات پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، خودکشی، کودک آزاری، ارایه خدمات مشاوره ای روانشناختی به جامعه و مواردی از این دست را از جمله خدمات بهزیستی در حوزه سلامت اجتماعی است.

وی ارائه بیمه خدمات درمانی به بیش 780 نفر از جامعه هدف بهزیستی از دیگر اقدامات بهزیستی دانست و گفت:  برگزاری دوره های آموزشی آگاهسازی پیشگیری از معلولیتها، آموزش پيشگيري از اعتياد، آموزش مهارتهاي زندگي، آموزش خانواده، آموزش پیش از ازدواج ویژه عموم شهروندان از اقدامات این سازمان است.

گفتنی است؛ همزمان با آغاز هفته سلامت جشنواره چتر سلامت همراه با  نمایشگاه دستاوردها و توانمندیهای حوزه سلامت با حضور دستگاههای اجرایی شهرستان اردکان با شعار «پوشش همگانی سلامت، برای همه، در همه جا»  در محل آموزشگاه 22 بهمن این شهرستان برگزار شد .

 


تاریخ ثبت :1397/02/05


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه