به مناسبت گرامیداشت هفته معلم؛

مربیان مهدهای کودک میبد تجلیل شدند

به مناسبت فرارسیدن هفته معلم وگرامیداشت مقام معلم از مربیان و معلمان مهدهای کودک میبد تقدير شد.

«سید محسن فلاح» ريیس اداره بهزیستی شهرستان میبد در اين مراسم ضمن گرامیداشت هفته معلم و تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: مهدهای کودک بستر مناسبی برای وپرورش ورشدو شکوفایی خلاقیت و توانمندیهای فردی کودکان است.

وی کار کردن با کودکان را بسیار سخت و دشوار خواند و افزود: کار کردن با کودکان دشوار اما تاثیر گذار است و برای آن که یک جامعه توسعه‌یافته داشته باشیم باید آموزش و تربیت نسل آینده را خوب انجام دهیم تا به هدف‌های مورد نیاز، دست یابیم.

فلاح بعضی از مشکلات امروز جامعه را مربوط به دوران کودکی دانست و گفت: اگر امروز مشکلاتی در جامعه داریم قطعاً خیلی از آنها برمیگردد به مشکلات کودکان ما که شاید سال‌های سال است این قشر از جامعه رها شده‌اند و مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند.

وی مهمترین آموزش را در مهدهای کودک مهارت زندگی و مهارت اجتماعی برشمرد و بیان کرد: ما به این اعتقاد نداریم که کودکان آموزش‌های کلاسیک ببینند بلکه  مهدهای کودک  باید فضای شاد برای بازی و فعالیت کودکانه باشد و در آن فضا استعدادهای آنها در قالب بازی شکوفا شود و در کنار بازی باید مهارت زندگی، اجتماعی و هوش اخلاقی آموزش داده شود و بیشتر به مسئله فکر کردن و یادگیری در کودکان پرداخت.

فلاح افزود: آموزش مهارت‌های زندگی برای کودکان و خانواده‌ها را باید جدی بگیرید که این مهارت‌ها هر دو مکمل یکدیگر است.

گفتنی است؛ در حال حاضر بیش از 120 مربی در مهد شهری و روستایی شهرستان میبد در حال فعالیت است. مولودی خوانی، اجرای مسابقه و سخنرانی از برنامه‌های ویژه این مراسم بود.


تاریخ ثبت :1397/02/09


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه