رئیس بهزیستی اردکان:

تأثیرپذیری کودکان در مهد بیشتر از خانواده است

رئیس اداره بهزیستی اردکان گفت: تأثیرپذیری کودکان در مهدکودک ها به مراتب بیشتر از خانه و خانواده است .
امیرولی عضدزاده روز سه شنبه در مراسم تجلیل از مدیران و مربیان مهد کودکهای شهرستان با تبریک اعیاد شعبانیه و روز آموزگار از تلاش مدیران و مربیان که در عرصه فرهنگ و تربیت نسل نوپای این مرز و بوم تلاش می کنند ، تشکر کرد.
وی به نقش مهم مربیان در امر پرورش و تربیت نونهالان در مهدهای کودک اشاره کرد و بر اهمیت تربیت، شناخت و شکوفایی استعدادهای بالقوه کودکان و لزوم فرهنگ سازی درست در این قشر تاکید کرد.
دکترعضدزاده افزود: با رشد روز افزون تعداد مادران شاغل، نیاز به مهدهای کودک بیش از پیش احساس شده است و کودکان بیش از نیمی از روز خود را در مهدها سپری می کنند و در نتیجه رفتارها ، ارزش ها و الگوهای بسیاری را از این مکان ها می آموزند و این وظیفه خطیر مربیان و مسئولان مهدهاست که با بهره گیری از شیوه های مثبت و کارآمد ،آموزشی و پرورشی در تربیت نسل آتی کمر همت ببندند.
عضدزاده یادآور شد: اگر مربیان، افرادی آموزش دیده، کارآمد و متخصص در زمینه تربیت کودکان باشند، خواهند توانست به بهترین شکل ممکن آنها را تربیت کنند.
وی تصریح کرد: مهدهای کودک باید محل یادگیری مهارت‌های اجتماعی و تعامل با همسالان باشد.
عضدزاده ادامه داد : مهدهای کودک باید استعداد‌ها و توانایی‌های کودک را شناسایی و خلاقیت و مسئولیت‌پذیری او را تقویت کنند و کودکان ما به مهدکودک نیاز دارند، نه جایی که فقط برای چند ساعت از او نگاه‌داری کنند.
در این نشست مدیران مهدهای کودک در خصوص مشکلات مهدها و راهکارهای رفع مشکلات صحبت کردند.
در حال حاضر 17 مهدکودک شامل10 مهد کودک شهری ، 6 روستا مهد و یک آدینه مهد در محل مصلی شهر احمدآباد با پذیرش بیش از 500 کودک در شهرستان با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی فعالیت دارد.


تاریخ ثبت :1397/02/11


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه