رئیس بهزیستی اردکان خبر داد؛

ارائه خدمات درمان اعتیاد به 470 نفر در اردکان

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان گفت : در سال گذشته ،   تعداد 470  نفر مراجع جدید از خدمات درمان  اعتیاد مراکز درمان و بازتوانی اعتیاد زیر نظر بهزیستی اردکان بهره مند شده اند.

 رئیس اداره بهزیستی اردکان با اشاره به وظیفه‌ بهزیستی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و درمان معتادان اظهار داشت: یکی از دستگاه‌هایی که در حوزه اعتیاد درگیر بوده و خدمات ارائه می‌کند، سازمان بهزیستی است که در سه بخش درمان و بازتوانی اعتیاد ، کاهش آسیب  و نیز پیشگیری از اعتیاد خدمات ارائه می‌دهد.

دکتر عضدزاده اظهار داشت: در حوزه درمان معتادان 2 مرکز درمان سرپایی و یک مرکز اقامتی میان مدت(کمپ) در شهرستان وجود دارد که در سال گذشته 470 نفر به این مراکز مراجعه کرده‌اند.

عضدزاده  افزود : در این مراکز یک تیم درمانی متشکل از پزشک، روان پزشک، روان‌شناس بالینی، پرستار و مددکار اجتماعی به  بیماران انواع خدمات پزشکی، مشاوره‌ای، روانشناختی و مددکاری را ارائه می‌دهند و نه تنها برای دوران درمان بلکه برای دوران بعد از ترک اعتیاد نیز با هدف توان‌بخشی بیمار برنامه‌ریزی می‌کنند .

وی با بیان اینکه تیم‌های مددکاری در مراکز میان‌ مدت و در مراکز اقامتی و حتی در نقاط آسیب‌پذیر حضور دارند، گفت: معتادانی که مایل به ترک باشند سریع به مراکز معرفی شده و اقدامات مربوطه انجام خواهد شد تا از خدمات درمان  اعتیاد بهره‌مند شوند.


تاریخ ثبت :1397/02/18


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه