رييس بهزیستی اردکان خبر داد:

اشتغال ٢۵۰ نفر از مددجویان بهزیستی اردکان

ريیس اداره بهزیستی اردکان گفت: در سال 1396 با پرداخت  35 میلیارد و 750 میلیون ریال انواع تسهیلات قرض‌الحسنه، زمینه اشتغال 135  نفر از مددجویان بهزیستی اردکان فراهم شد.
«امیرولی عضدزاده» افزود: در سال گذشته با هدف اشتغال پایا و مولد تعداد 123 نفر از مددجویان بهزیستی اردکان جهت دریافت تسهیلات خوداشتغالی به مبلغ 13 میلیارد750 میلیون ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.
وي با اشاره به نقش بی‌بدیل کارفرمایان در جذب و اشتغال پایا و مولد جامعه هدف بهزیستی از اعطای بسته‌های تشویقی به کارفرمایان خبر داد و افزود: در همین راستا سال گذشته  4 نفر از کارفرمایان با به کارگیری  12 نفر از مددجویان برای دریافت تسهیلات کارفرمایی به مبلغ 22 میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.
این مقام مسئول پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و جبران عدم کارایی معلولان را نیز از دیگر راهکارهای  اداره بهزیستی برای تشویق کارفرمایان در بکارگیری معلولان و مددجویان زیر پوشش این اداره عنوان كرد.
عضد زاده اضافه کرد: تسهیلات خوداشتغالی در زمینه‌های مختلف از قبیل دامداری‌، کشاورزی، تولیدی پوشاک، قالیبافی، خیاطی، گلدوزی، شیرینی‌پزی، صنایع‌دستی، درب و پنجره سازی، آرایشگری، خیاطی و خواربار فروشی به افراد زیر پوشش این سازمان اعطا می‌شود.
وی با تمجید از صنعتگران خیری که بدون هیچ چشمداشتی نسبت به جذب و به کار گیری معلولان و مددجویان اقدام می‌کنند، افزود: در سال گذشته کارخانه کاشی ایفا سرام اردکان بدون دریافت هیچ گونه تسهیلات، زمینه اشتغال 107 نفر از مددجویان بهزیستی را فراهم آورده است.
رييس بهزيستي اردكان تصریح کرد: همچنین در سال گذشته از طریق مراکز غیردولتی زیر نظر بهزیستی هفت نفر و قانون سه درصد استخدام معلولین یک نفر به جرگه کار و تولید پیوسته‌اند.


تاریخ ثبت :1397/02/27


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه