رئیس بهزیستی شهرستان اردکان خبرداد:

پیشرفت ۳۵ درصدی ساختمان مرکز جامع توانبخشی اختلالات بلع و تغذیه در اردکان

 رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان از پیشرفت ۳۵ درصدی ساختمان «مرکز جامع توانبخشی اختلالات بلع و تغذیه » ویژه معلولان ذهنی در شهرستان اردکان خبر داد.

امیرولی عضدزاده اظهارداشت: ارایه خدمات دندان‌پزشکی برای معلولان ذهنی یکی از سخت‌ترین اقدامات دندان‌پزشکی است که معمولا باید توسط تیمی از متخصصان و در حالت بیهوشی انجام شود ، وی آشنا نبودن و رغبت نداشتن دندانپزشکان به درمان بیماریهای دهان و دندان معلولان ذهنی ومحدودیت وجود مراکز ویژه اختلالات دهان و دندان معلولان ذهنی در استان و کشور را از بزرگترین مشکلات این گروه از معلولان بر شمرد. 

وی افزود : در چنین شرایطی متاسفانه این افراد به علت تعدد مشکلات جسمی طولانی بودن خدمات توانبخشی،‌ مصرف داروهای متعدد و غیره از بهداشت دهان و دندان خوبی برخوردار نبوده و زمانی برای دریافت خدمات دندان پزشکی مراجعه می‌کنند که مساله آنان حاد شده است.

رئیس بهزیستی اردکان ایجاد مرکز تخصصی اختلالات بلع و تغذیه و دندانپزشکی معلولین ذهنی اردکان توسط خیران را گامی در راستای خدمت هر چه بیشتر به این قشر از معلولان دانست وگفت : این مرکز نخستین مرکز خصوصی و تخصصی اختلالات بلع و تغذیه و دندانپزشکی معلولین ذهنی در استان و شهرستان اردکان است که با همکاری خیّر بزرگوار دکتر عبدالرحیم داوری  در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۱۲متر مربع و با زیربنای یک هزار و ۱۵۶ متر مربع در حال ساخت است و تا کنون  با پیگیری و جلب مشارکت خیرین پیشرفت ۳۵ درصدی داشته است.

وی خاطر نشان ساخت : بیش از ۵۰هزار نفر معلول در استان  و ۲هزار نفر معلول در شهرستان اردکان زندگی می کنند و مرکز تخصصی اختلالات بلع و تغذیه و دندانپزشکی می تواندعلاوه بر این تعداد معلول درسطح شهرستان و استان و منطقه جنوب شرق  کشور را پوشش دهد.


تاریخ ثبت :1397/03/01


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه