برگزاری همایش علمی آموزشی اسکیزوفرنیا در بهزیستی استان یزد


همایش علمی آموزشی اسکیزوفرنیا به مناسبت روز جهانی اسکیزوفرنیا، 24 می مصادف به سوم خرداد با حضور کارشناسان و مدیران مراکز بیماران روانی مزمن بهزیستی استان یزد برگزار شد.

مدیرکل بهزیستی استان یزد در این همایش طی سخنانی با اشاره به اختلالات، مسائل و مشکلات بیماران اسکیزوفرنی گفت: علل و عوامل مختلف ژنتیکی و محیطی در بروز این اختلال نقش دارد.

دکتر جلیل عفتی با اشاره به حرکت جوامع به سمت توسعه و پیشرفت گفت: انسانها در جامعه امروز احساس تنهایی و عدم تعلق نسبت به جامعه را دارند و این موضوع سلامت جامعه را تهدید می کند.

وی کاهش روابط میان افراد را از دلایل این تنهایی دانست و گفت: در سطح خانواده نیز شاهدیم ارتباطات افراد و زمان گفتگو و ارتباط کلامی میان اعضای خانواده کاهش یافته است.

وی گفت: در سنین سالمندی اولین موضوع که سالمندان طرح می کنند تنهایی و جدایی از خانواده است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با بیان اینکه 40 درصد اختلالات روحی روانی در سطح جامعه شناسایی شده است اظهار داشت: آمار آسیبهای اجتماعی، اعتیاد و طلاق این امر را تایید می کند که 40درصد جامعه ایرانی به شکل های گوناگون در معرض اختلالات روانی هستند.

وی بر ضرورت پیشگیری از بیماریهای روحی و روانی تاکید کرد و گفت: بسیاری از بیماریهای روانی در سنین 16 تا 25 علائم خود را نشان می دهد و می توان با فراهم آوردن امکاناتی بستر اختلال را بویژه در خانواده های که زمینه آن وجود دارد را تشخیص دهیم.

جلیل عفتی آگاه سازی و مهارت آموزی به افراد را از برنامه های بهزیستی دانست و گفت: بهزیستی در عرصه سلامت  اجتماعی و دیگر اجزای سلامت جسم و روان اجتماع به نحوی دخیل است و در این زمینه نقش خود را ایفا می کند.

وی توانبخشی فعال را استراتژی بهزیستی در خدمت رسانی به جامعه هدف دانست و گفت: توانبخشی جامعه محور و خانواده محور در بیماران روانی مزمن مدنظر بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد افزود: در توانبخشی فعال تشخیص اختلال، اقدامات توانبخشی و درمانی، آگاه سازی و آموزش در خانواده  با حضور خانواده انجام می شود.


تاریخ ثبت :1397/03/03


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه