.:: اداره کل بهزیستی استان یزد ::.-برگزاری همایش علمی آموزشی اسکیزوفرنیا در بهزیستی استان یزد

برگزاری همایش علمی آموزشی اسکیزوفرنیا در بهزیستی استان یزد


همایش علمی آموزشی اسکیزوفرنیا به مناسبت روز جهانی اسکیزوفرنیا، 24 می مصادف به سوم خرداد با حضور کارشناسان و مدیران مراکز بیماران روانی مزمن بهزیستی استان یزد برگزار شد.

مدیرکل بهزیستی استان یزد در این همایش طی سخنانی با اشاره به اختلالات، مسائل و مشکلات بیماران اسکیزوفرنی گفت: علل و عوامل مختلف ژنتیکی و محیطی در بروز این اختلال نقش دارد.

دکتر جلیل عفتی با اشاره به حرکت جوامع به سمت توسعه و پیشرفت گفت: انسانها در جامعه امروز احساس تنهایی و عدم تعلق نسبت به جامعه را دارند و این موضوع سلامت جامعه را تهدید می کند.

وی کاهش روابط میان افراد را از دلایل این تنهایی دانست و گفت: در سطح خانواده نیز شاهدیم ارتباطات افراد و زمان گفتگو و ارتباط کلامی میان اعضای خانواده کاهش یافته است.

وی گفت: در سنین سالمندی اولین موضوع که سالمندان طرح می کنند تنهایی و جدایی از خانواده است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با بیان اینکه 40 درصد اختلالات روحی روانی در سطح جامعه شناسایی شده است اظهار داشت: آمار آسیبهای اجتماعی، اعتیاد و طلاق این امر را تایید می کند که 40درصد جامعه ایرانی به شکل های گوناگون در معرض اختلالات روانی هستند.

وی بر ضرورت پیشگیری از بیماریهای روحی و روانی تاکید کرد و گفت: بسیاری از بیماریهای روانی در سنین 16 تا 25 علائم خود را نشان می دهد و می توان با فراهم آوردن امکاناتی بستر اختلال را بویژه در خانواده های که زمینه آن وجود دارد را تشخیص دهیم.

جلیل عفتی آگاه سازی و مهارت آموزی به افراد را از برنامه های بهزیستی دانست و گفت: بهزیستی در عرصه سلامت  اجتماعی و دیگر اجزای سلامت جسم و روان اجتماع به نحوی دخیل است و در این زمینه نقش خود را ایفا می کند.

وی توانبخشی فعال را استراتژی بهزیستی در خدمت رسانی به جامعه هدف دانست و گفت: توانبخشی جامعه محور و خانواده محور در بیماران روانی مزمن مدنظر بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد افزود: در توانبخشی فعال تشخیص اختلال، اقدامات توانبخشی و درمانی، آگاه سازی و آموزش در خانواده  با حضور خانواده انجام می شود.


تاریخ ثبت :1397/03/03


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه