رئیس بهزیستی میبد:

300کودک میبدی تحت پوشش غربالگری شنوایی قرار گرفتند

سید محسن فلاح رئیس بهزیستی میبد درباره اجرای طرح غربالگری شنوایی کودکان در میبد بیان داشت: طرح غربالگری شنوایی کودکان ۳ تا ۵ ساله برای  کودکان تحت پوشش مهدهای کودک  بهزیستی میبد بصورت پایلوت درحال اجرا می باشد.
وی افزود: در اجرای طرح غربالگری شنوایی، 300 کودک میبدی در مهد کودک ها تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.
فلاح، هدف از اجرای این طرح را تعیین وضعیت شنوایی، نوع، مقدار و شکل افت شنوایی در گوش ها، معلولیت ها یا اثر تخریبی احتمالی یا حتمی ناشی از افت شنوایی، کاندید بودن برای وسایل کمک حسی هم چون سمعک، وسایل کمک شنوایی، کاشت حلزون و ارجاع برای ارزیابی دقیق و ارائه مشاوره های مناسب به خانواده ها عنوان کرد.
رئیس بهزیستی میبد در مورد اهداف اصلی این طرح اظهار داشت: شناسایی مواردی که در غربال اولیه یا بدو تولد از حلقه پیگیری مفقود شده و شناسایی افت های شنوایی دیر آغاز که می توانند بر رشد  زبان و موفقیت در مدرسه تأثیر بگذارند از جمله اهداف اصلی اجرای طرح غربالگری شنوایی می باشد.
وی با بیان اینکه برنامه ملی غربالگری شنوایی در نوزادان و شیر خواران  در حال حاضر با همکاری بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد اجرا می شود، خاطرنشان ساخت: سال گذشته نزدیک به یک هزار و 500  نوزاد و شیرخوار میبدی مورد سنجش شنوایی قرار گرفتند.
فلاح در پایان طرح غربالگری شنوایی کودکان 3 تا 5 سال  را مکمل برنامه غربالگری شنوایی در نوزادان و شیر خواران عنوان کرد و گفت: هدف از اجرای این طرح شناسایی، تشخیص و درمان به  موقع کودکان دارای مشکلات شنوایی می باشد که در نهایت پیشگیری از معلولیت شنوایی و کم  شنوایی کودکان را در پی دارد


تاریخ ثبت :1397/03/07


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه